متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار رونمایی کتاب

با محوریت موضوع دفاع مقدس؛ نقد و بررسی کتب کودک و نوجوان در شهر اراک جلسه نقد و بررسی ۳ عنوان کتاب کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس در شهر اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت هفته بسیج و با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه نقد ۳ عنوان کتاب کودک با موضوع دفاع مقدس در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

مصطفی مشایخی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در ابتدای این مراسم گفت: ۹۰ عنوان کتاب با موضوعیت شهدا و دفاع مقدس و حوزه کودک به چاپ رسیده است که استان مرکزی در حوزه کتاب کودک جز استان‌های برتر کشور است.

وی افزود: تولید ۱۲ عنوان کتاب صوتی با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، برگزاری ۳۰ عنوان کارگاه آموزشی برای نویسندگان و ادبا و برگزاری ۱۰ جشنواره شعر و خاطره از فعالیت‌های این اداره کل در حوزه ادبیات پایداری می باشد.

مشایخی گفت: در حوزه جمع‌آوری اسناد ۱۹۳ هزار عکس، ۳۴۰ هزار سند و جمعاً ۵۳۴ هزار سند مربوط به دفاع مقدس در سطح استان مرکزی جمع‌آوری‌شده است و از ۷۰ هزار رزمنده استان با ۱۴۵۸ نفر مصاحبه شده که در آینده به کتاب تاریخ شفاهی و سوژه‌های ناب آن به فیلم‌های مستند تبدیل خواهد شد.

در ادامه این جلسه که با حضور کتابداران، کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کارشناسان ادبیات برگزار شد، کتاب‌های «برسد به دست رزمندگان اسلام» نوشته صدیقه داودآبادی؛ «گومب گومب جیک جیک» نوشته زهرا غلامی داودآبادی» و «کلاف سردرگم» نوشته مسلم احمدلو مورد نقد و بررسی قرار گرفت و مقرر شد نظرات کارشناسان جهت اصلاح و تولید کیفی و تخصصی در چاپ‌های بعدی این کتاب‌ها لحاظ شود.

 [PageVisit]