متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار رونمایی کتاب

با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ نقد و بررسی کتاب «حنانه شو» در کتابخانه شهید بهشتی خمین مراسم نقد کتاب «حنانه شو» با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در شهر خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، نشست نقد کتاب «حنانه شو: خاطرات همسر شهید سرلک» نوشته زهره سادات علمدار با حضور نسرین سرلک، همسر شهید فضل الله سرلک؛ مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ مسئولان سپاه شهرستان خمین، روسای ادارات و دوستداران کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.


سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی هدف از اجرای این برنامه را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: نسل امروز با مطالعه کتاب می توانند با جایگاه شهدای والامقام بیش از پیش آشنا شوند.


همسر شهید سرلک در این مراسم گفت: کتاب همراه همیشگی شهید سرلک بود و اگر می‌خواستند به کسی هدیه‌ای بدهند، کتاب اهدا می‌کردند. علاقه به مطالعه و کتابخوانی اصلی‌ترین ویژگی همسر شهیدم بود. تشویق‌های همسرم باعث ترغیب من به کتابخوانی شد و به علت مشغله کاری و حضور در جبهه، ایشان از من می‌خواست که کتاب‌ها را خلاصه‌نویسی کرده و برایشان بخوانم.


وی ادامه داد: بعد از شهادت همسرم تصمیم به راه‌اندازی کتابخانه شخصی شهید فضل‌الله سرلک گرفتم و به اقوام و آشنایان کتاب‌های این شهید را امانت می‌دادم که در آن سال‌ها با استقبال خوبی همراه شد.


در ادامه مراسم نیز الهه شاهی، منتقد و استاد دانشگاه به بیان ویژگی های کتاب «حنانه شو» پرداخت و نکاتی را پیرامون محتوا و شیوه نگارش کتاب بیان کرد.

منبع: خمین
 [PageVisit]