متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار رونمایی کتاب


آیین رونمایی از کتاب در شهرستان شازند برگزار شد آیین رونمایی از کتاب «تحلیل تطبیقی شکایت از مردم و زمانه در شعر پروین اعتصامی و ناصر خسرو» در شهر آستانه علوی برگزار شد.

همزمان با هفته کتاب و با حضور جمعی از مسئولین شهرستان شازند، آیین رونمایی از کتاب «تحلیل تطبیقی شکایت از مردم و زمانه در شعر پروین اعتصامی و ناصر خسرو» در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهر آستانه علوی برگزار شد.

علی اکبر نظری، نویسنده کتاب در این مراسم گفت: آن چه انسان را به شکوه وشکایت وا می دارد همان فطرت حقیقت جوی اوست که خداوند در نهادش قرارداده است اما وجود حاکمانی زورگو و فرمانروایان و زمام داران فاسد و ظالم در طول تاریخ بشری باعث شده دانشمندان، شاعران، نویسندگان و اهل قلم آن چه را در پیرامونشان می گذرد، برای همان نسل یا نسل های آینده بازگو کنند تا شاید باعث بیداری آن مردمان شود.
نظری افزود: در این میان کشور ما ایران مورد هجوم اقوام، قبایل و دشمنان زیادی بوده، ازآن جمله ترکان و مغولان. اضافه برآن وجود پادشاهان و حاکمان فاسد و ظالم در این کشور اوضاع را بدتر می کرده است.
وی خاطرنشان کرد: شکوه و شکایت نوعی اعتراض به حکومت‌ها و جوامع این چنینی است و گاهی فردی، اجتماعی، سیاسی، فلسفی و گاهی عاشقانه است.
نویسنده کتاب ادامه داد: این اثر به بررسی شکوائیه‌های ناصر خسرو و پروین اعتصامی که یکی از شاعران دوران کهن و دیگری از معاصران است، پرداخته است.

منبع: شازند
 [PageVisit]