متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار رونمایی کتاب

با حضور سرپرست اداره کل؛ برگزاری آیین رونمایی از کتاب در کتابخانه شهدای سنجان شهر اراک آیین رونمایی از کتاب «رودی جان ،چرا آواز نمی خوانی؟» با حضور نویسنده و تصویرگر کتاب در کتابخانه شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در آستانه فرارسیدن هفته کتاب، آیین رونمایی از کتاب «رودی جان ،چرا آواز نمی خوانی؟» با حضور مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی؛ زهرا غلامی، نویسنده؛ ویدا کریمی، تصویرگر کتاب و جمعی از علاقه مندان به کتاب وکتابخوانی در کتابخانه عمومی شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.
زهرا غلامی، نویسنده کتاب «رودی جان ،چرا آواز نمی خوانی؟» با اشاره به مشکلات انتشار کتاب ویژه کودکان و نوجوانان گفت: انتشار کتاب کودک مشکلاتی مضاعف نسبت به سایر بخش‌های صنعت نشر دارد. کتاب کودک به جذابیت نیاز دارد چون در نگاه نخست، کودک کتاب را به خاطر زیبایی ظاهری‌ انتخاب می‌کند و بعد به محتوا می‌رسد و در این مرحله، محتوا او را به عنوان خواننده کتاب نگه می‌دارد و به مطالعه علاقه‌مند می‌کند.
ویدا کریمی، تصویرگر کتاب نیز در این نشست گفت: پایه کتاب کودک تصویر است، کودک بارها و بارها به تصاویر کتاب‌های داستان نگاه می‌کند و در ذهن خودش با قدرت تخیل دست به داستان‌پردازی می‌زند. همانطور که متن سعی دارد آموزش صحیح را به کودک بدهد، تصویر هم تاثیر روانی خود را در آموزش مفاهیم دارد. بنابراین این دو مکمل یکدیگرند و در کنار هم می‌توانند تاثیر مثبت بر مخاطب داشته باشند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی نیز در این آیین اظهار داشت: با مطالعه کتاب به ویژه کتاب کودک می‌توان تجارب ارزشمندی کسب کرد و خواندن کتاب‌ِ خوب، می‌تواند از تجربه‌های خاطره‌انگیز و لذت‌بخش زندگی کودکان  باشد.
رستگاری گوهر افزود:با آموزش و ترویج خواندن کتاب به کودکان، آنها می توانند به نقاطی از دنیا و بخش‌هایی از تاریخ  سفر کنند و با شخصیت‌هایی آشنا شوند که در عالم واقعیت، چنین امکان و فرصتی در اختیارشان شاید نباشد.
در پایان مراسم نیز جشن امضای کتاب برگزار و از نویسنده و تصویرگر کتاب «رودی جان ،چرا آواز نمی خوانی؟» تقدیر به عمل آمد.

 [PageVisit]