متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار رونمایی کتاب

با حضور نویسنده کتاب؛ نقد و بررسی کتاب «مجید بربری» در کتابخانه شهید بهشتی خمین نقد و بررسی کتاب «مجید بربری» زندگینامه داستانی شهید مجید قربان خانی در کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، نقد و بررسی کتاب «مجید بربری» زندگینامه داستانی شهید مجید قربان خانی با حضور کبری خدابخش، نویسنده کتاب؛ احمد طهرانی، فرماندار شهرستان خمین؛ حسین خسروی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمین و جمعی از اعضای فعال در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
احمد طهرانی، فرماندار شهرستان خمین در این مراسم گفت: نویسندگان با تالیف کتب مناسب می‌توانند نقش موثری در توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه ایفا نمایند .
طهرانی افزود: برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتب تالیف شده می‌تواند در کیفیت بخشی به محتوای کتاب ها مطابق با سلیقه اقشار مختلف مردم تاثیر به سزایی داشته باشد.
وی ضمن تقدیر از نویسنده کتاب زندگی شهید مجید قربان خانی گفت: تالیف کتب زندگینامه شهدا می‌تواند فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان و نوجوان جامعه منتقل کند .
اکرم شاهی، استاد دانشگاه و منتقد کتاب نیز در این مراسم گفت: کتاب «مجید بربری» روایتی ساده و روان است از زندگی یک جوان امروزی که به دفاع از حرم اهل بیت(ع) برخاسته و با ایثارگری و جهاد در این مسیر، به شهادت رسیده است.
شاهی افزود: این کتاب داستان زندگی شهید مدافع حرمی است که پیکرش پس از چهار سال به کشور بازگشت و شخصیت چند وجهی شهید مجید قربان خانی، باعث استقبال خوانندگان از این کتاب شده است.
کبری خدابخش، نویسنده کتاب «مجید بربری» نیز به مراحل تالیف کتاب اشاره کرد و گفت: شهید قربان خانی به «حُر» مدافعان حرم شهرت یافته است چرا که وی تا یک سال قبل از شهادت، مسیر زندگیش روند دیگری را داشته ولی مسائل و ارتباطاتی باعث تغییر مسیر زندگی وی شده و در خان طومان سوریه آسمانی می شود.
در ادامه نیز همسر شهید مهدی رباطی خاطراتی از این شهید مدافع حرم شهرستان خمین را روایت کرد و در پایان از نویسنده، منتقد و همسر شهید مدافع حرم تقدیر به عمل آمد.

منبع: خمین
 [PageVisit]