متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار رونمایی کتاب
رونمایی از کتاب «گذری بر تاریخ و نظری بر جغرافیای کلانشهر اراک» مراسم نقد و رونمایی کتاب «گذری بر تاریخ و نظری بر جغرافیای کلانشهر اراک» در کتابخانه شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مراسم نقد و رونمایی کتاب «گذری بر تاریخ و نظری بر جغرافیای کلانشهر اراک» نوشته سهراب عسگری و سمیه عبدلی با حضور نویسندگان کتاب، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این نشست گفت: در فضای فکری، اجتماعی و تصمیم سازی کلانشهر اراک، کتابی با این هویت و محتوا نیاز بود که خوشبختانه به چاپ رسید ودر اختیار علاقه مندان قرارگرفت.
سهراب عسگری، نویسنده کتاب نیز در این نشست گفت: نگارش کتاب بیش از ۲ سال به طول انجامید و بسیار برای من غرورانگیز است که با توجه به اینکه اصالتا از اهالی شهر اراک نیستم، توانستم با نوشتن این کتاب نسبت به سالیانی که در این شهر و استان ساکن بود، ادای دین کنم.
سمیه عبدلی، دیگر نویسنده این اثر افزود: این کتاب در هفت فصل تدوین شده که در آن نگرانی‌های محیط زیستی در سه بخش آب، خاک و هوا مورد کنکاش قرار گرفته است و امیدواریم تصمیم‌سازان و مدیران شهری نیز آگاهی و بینش درستی در خصوص شهر، مسائل و مشکلات آن و افق پیش‌رو به دست آورند.
در ادامه این جلسه منتقدین و کارشناسان حاضر در نشست، به بحث و بررسی و گفتگو پیرامون مطالب کتاب پرداختند و در پایان از نویسندگان کتاب تقدیر به عمل آمد.

منبع: اراک
 [PageVisit]