رونمایی از کتاب با موضوع زندگانی امام خمینی(ره) در شهر اراک نشست نقد و رونمایی با حضور نویسنده کتاب، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و دوستداران کتابخوانی در کتابخانه شهید زراستوند اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، نشست نقد و رونمایی از کتاب «مقایسه شخصیت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب با شخصیت رهبران انقلاب‌های بزرگ جهان در سده اخیر» با حضور نویسنده کتاب، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و دوستداران کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهید محمد زراستوند شهر اراک برگزار شد.

احمد رضایی، نویسنده کتاب در این نشست گفت: نظریه‌های شخصیت‌شناسی مختلف را که مرور می‌کردم، متوجه شدم هیچ‌کدام از این نظریه‌ها قادر نیستند از شخصیت حضرت امام(ره) یک درک و تبیین درستی ارائه دهند.
رضایی افزود: از طرفی ما با یک حجم گسترده‌ای از اطلاعات در خصوص امام راحل روبرو بودیم و هیچ‌گونه کاستی در این زمینه نداشتیم، لذا پس از مطالعه و پژوهش توانستم نظریه شخصیت‌شناسی تاریخی جدیدی را ارائه کنم.
مولف این کتاب بیان کرد: در این نظریه، مولفه‌هایی در نظر گرفته شده است که عموما از آیات قرآن کریم و روایات استخراج شده و می‌توان گفت این‌ مولفه‌ها بیشترین میزان تبیین شخصیت را برای خواننده به ارمغان می‌آورد.
رضایی افزود: این اثر، یک کتاب دانشگاهی محسوب می شود که بر اساس پایان نامه ای با همین عنوان تهیه شده و با پرداختن به رهبران انقلاب‌های بزرگ جهان مانند انقلاب شوروی، انقلاب چین و انقلاب کوبا، زندگی‌نامه و سپس وقایع مهم دوران حیات‌ آنان را بررسی کرده و در پایان هم شخصیت امام خمینی(ره) با شخصیت رهبران انقلاب‌های دیگر مقایسه شده است. 
منبع: اراک
 [PageVisit]