متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
جشنواره رضوی
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک: جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ساز آشنایی مخاطبان با معارف دینی است سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک جشنواره کتابخوانی رضوی را زمینه ساز آشنایی مخاطبان با معارف دینی اهل بیت(ع) معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حمید کربلایی حسنی، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک گفت: همه اقشار جامعه باید به مقوله کتاب و فرهنگ مطالعه توجه ویژه‌ داشته باشند و با برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توان مردم را به کتابخوانی و معارف دینی جذب کرد.

وی افزود: ظرفیت‌های فرهنگی کتابخانه های عمومی باعث استقبال عموم مردم از جشنواره کتابخوانی رضوی شده است.

کربلایی حسنی خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا در این دوره از جشنواره فرصتی شد تا بتوان از ظرفیت فضای مجازی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی بهره برد و مخاطبان کتابخانه‌های عمومی را با معارف اهل بیت(ع) بیش از پیش آشنا کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک ادامه داد: هر تلاشی که بتواند شهروندان به ویژه قشر کودک و نوجوان را به مطالعه ترغیب کند و آن ها را با دنیای کتاب و خواندن به خصوص آثار دینی با محوریت معارف رضوی آشنا کند، قابل تقدیر است.

وی افزود: مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باعث گسترش این حرکت عظیم فرهنگی خواهد شد و تأثیرگذاری این پویش کتابخوانی را افزایش می‌دهد.

 [PageVisit]