متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
جشنواره رضوی


با حضور اعضای کمیته برگزار شد؛ دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و اعضای کمیته جشنواره برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این جلسه گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همچون دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم آن توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

مهدی ثامنی افزود: تاکنون ۱۰ هزار نفر در استان مرکزی در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند که از این تعداد هشت هزار و ۵۰۰ نفر در بخش چهار گزینه ای، ۵۰ نفر در بخش داستانک، ۴۰۵ نفر در بخش نقاشی، ۱۸۸ نفر در بخش پویش مجازی و یک هزار و ۳۳۰ نفر در بخش خانوادگی این جشنواره شرکت کرده‌اند. مهلت شرکت در جشنواره تا ۳۱ تیرماه شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: شهرستان شازند با ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت کننده، تاکنون بیشترین مشارکت را نسبت به سایر شهرستان‌های استان داشته است.

ثامنی افزود: در این دوره ۱۲ عنوان کتاب ویژه سه گروه سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده و علاقه‌مندان با دریافت فایل کتاب‌ها از سامانه اینترنتی جشنواره به آدرس www.samakpl.ir می‌توانند در بخش‌های مختلف همچون پویش فردی و گروهی، مسابقات چهارگزینه‌ای مجازی، داستانک‌نویسی، مسابقه روزنامه‌دیواری و مسابقه نقاشی شرکت کنند.

وی اظهار داشت: از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل خواهد شد.

در ادامه جلسه نیز اعضای ستاد استانی جشنواره کتابخوانی رضوی پیشنهاداتی را برای برگزاری و اطلاع‌رسانی بهتر و بیشتر این جشنواره ارائه دادند.

 [PageVisit]