متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
جشنواره رضوی
نماینده مجلس شورای اسلامی: فرهنگ رضوی راهگشای مشکلات بشریت است نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برگزاری این جشنواره و آشنایی بیشتر علاقمندان به فرهنگ رضوی می‌تواند راهگشای مشکلات بشریت باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، سیدمهدی مقدسی، نماینده مردم شهرستان‌های اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت مجازی اظهار کرد: نیاز داریم با بهره‌مندی از ارزش‌های فرهنگ رضوی و تبلیغ آن با دیدگاه‌ها و نظرات ائمه اطهار(ع) خصوصا امام رضا(ع) آشنا شویم و فرامین آن ها را در زندگی فردی و اجتماعی اجرا کنیم.

وی ادامه داد: آشنایی با سیره و سنت اهل بیت(ع) البته نه تنها به افراد شیعه و نه تنها به مسلمانان، بلکه به کل بشریت و انسان‌های آزاداندیش سراسر جهان می‌تواند کمک کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آشنایی با شیوه زندگی، اصول اخلاقی، معرفتی، شناختی و ... ائمه اطهار(ع) که برگرفته از آیات نورانی قرآن کریم است به معنی آشنایی با فرهنگ اسلامی است و در جهان کنونی که انسان‌ها دچار غفلت شدند بهره‌مندی از این اصول و روش‌ها تاثیر ارزشمندی در ایجاد زندگی سعادتمند دارد.

مقدسی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان اظهار داشت: این ویروس به بشریت در کل دنیا تلنگری زد تا توجه به معنویت را مد نظر قرار بدهند و این تلنگر هشداری برای توجه بیشتر به خدا و امور معنوی بود.

وی گفت: باید از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی که در تلاش هستند با توجه به شیوع ویروس کرونا با تغییر روش برگزاری این جشنواره به شیوه کاملا غیرحضوری، دهمین دوره آن را برگزار کنند و این مسیر را ادامه دهند، قدردانی کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آثار خیر و برکت معنوی فراوانی به دنبال داشته باشد و به اهداف پیش بینی شده خود در راستای ترویج فرهنگ رضوی دست یابد.

مقدسی ادامه داد: با توجه به اینکه امکان بازدید حضوری از حرم امام رضا(ع) وجود ندارد، برگزاری این جشنواره می‌تواند تا حدی تسلای دل ارادتمندان به اهل بیت(ع) باشد.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی آثار ارزشمند به علاقمندان می‌تواند در گسترش فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار باشد.

 [PageVisit]