متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
گزارش و مصاحبه
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی؛ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از اقدامات قابل توجه نهاد کتابخانه‌ها است مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات قابل توجه نهاد کتابخانه‌ها است که به جایگاه خوبی در بین مردم دست پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، سیداحمد سجادی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اقدامات قابل توجه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که با توجه به برگزاری دهمین دوره آن در سال‌جاری، می‌توان به این نکته اشاره کرد که به جایگاه خوبی در بین مردم دست پیدا کرده است.

سجادی با اشاره به برگزاری جشنواره رضوی به صورت مجازی در سال جاری، اظهار داشت: این جشنواره علاوه بر اینکه موجب ارتقای سطح مطالعه در جامعه می‌شود، گسترش فرهنگ رضوی در بین اقشار مختلف مردم را نیز به دنبال دارد.

وی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی در گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) و ترویج کتابخوانی تاثیرگذار است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی دشمن جهل و نادانی است، اظهار داشت: وقتی موضوع مورد مطالعه سیره اهل بیت(ع) باشد، تاثیرگذاری کتاب بیشتر خواهد بود.

سجادی بیان کرد: در دین مبین اسلام تفکر و اندیشه همواره از جایگاه والایی برخوردار بوده است، بنابراین باید زمینه افزایش اطلاعات و دانش خصوصا در رابطه با تفکر و آموزه‌های دینی در سطح جامعه به خوبی فراهم شود. در این راستا جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به محورهای برگزاری آن می‌تواند نتایج ارزشمندی در جامعه به همراه داشته باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی منابع مطالعاتی غنی و شایسته‌ای برای شناسایی الگوهای برتر زندگی به اقشار مختلف خصوصا نسل جوان معرفی می‌کند.

 [PageVisit]