متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
گزارش و مصاحبه
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی: جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج سیره اهل بیت(ع) نقش موثری دارد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند در ترویج سیره اهل بیت(ع) نقش موثری ایفا کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، گفت: با توجه به تعطیلی اماکن مقدس مذهبی و بقاع متبرکه به علت شیوع ویروس کرونا، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند در ترویج سیره اهل بیت(ع) نقش موثری ایفا کند.


حجت الاسلام عبداله واحدی افزود: دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت امام رضا(ع)، امام هادی(ع)، حضرت شاهچراغ و حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود و علاقمندان به مطالعه زندگی و سیره اهل بیت(ع) علاوه بر شرکت در مسابقه می‌توانند درس زندگی و آزادگی بیاموزند.


وی ادامه داد: سیره اهل بیت(ع) مملو از درس زندگی، آزادگی، ایثار، ایمان، تعهد و ... است که با مطالعه آن می‌توان زندگی سراسر از خوبی‌ها و نیکی‌ها برای خود و اطرافیان فراهم کرد. حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند این موقعیت را ایجاد کند.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، بیان کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی طی سال‌های اخیر علاوه بر ایجاد علاقمندی بیشتر مردم به مطالعه کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی، آثار اخلاقی و فرهنگی مثبتی نیز در جامعه داشته است.


حجت الاسلام واحدی اظهار داشت: با توجه به اینکه این جشنواره ویژه گروه‌های مختلف سنی برگزار می‌شود، امیدواریم نوجوانان و جوانان با علاقمندی بیشتر نسبت به شرکت در این مسابقه اقدام کنند.

 [PageVisit]