اخبار ادارات شهرستان.
.1399/4/21 شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک با حضور مهدی ثامنی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک به ریاست حسین بختیاری، فرماندار اراک و با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و دیگر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
بختیاری فرماندار شهرستان اراک در این جلسه گفت: جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی باید به صورت منظم و با کیفیت حداکثر برگزار شود زیرا مصوبات این جلسه در ترویج کتابخوانی در سطح شهرستان اثرگذار خواهد بود.
بختیاری افزود: باید دستورکارهایی در این جلسات مصوب شود که قابلیت اجرایی داشته باشد و از تصویب مواردی که کاربردی نیستند و نمی‌توان آنها را عملیاتی کرد، جلوگیری نمود.
وی ادامه داد: انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان به عنوان اهرم حمایتی کتابخانه‌های عمومی، به دنبال ترویج کتاب و کتابخوانی می باشد و از ظرفیت تمامی ادارات و ارگان‌ها در این زمینه می‌بایست استفاده شود.
ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: از ابتدای تیرماه که کتابخانه های عمومی استان بازگشایی شده اند، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تهیه اقلام مورد نیاز کتابخانه‌ها، در حال خدمت‌رسانی به شهروندان هستیم که با استقبال اعضاء و مراجعین همراه بوده است.
ثامنی افزود: به دلیل شیوع کرونا، فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های ترویجی در بستر فضای مجازی در حال انجام است و کتابداران استان همچون گذشته در زمینه معرفی و نقد کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان، آیین رونمایی کتاب و محافل ادبی فعالیت‌های تاثیرگذاری دارند.
در ادامه جلسه نیز مصوبات جلسه قبل پیگیری و پیرامون مباحثی همچون بررسی و امکان سنجی احداث کتابخانه عمومی در پارک بانوان شهر اراک، افزایش حق عضویت کتابخانه‌های عمومی اصلی شهر اراک و راهکارهای ترویج کتاب و کتابخوانی از طریق صداوسیمای استان و تبلیغات محیطی بحث و تبادل نظر شد.

 [PageVisit]