اخبار ادارات شهرستان
1399/4/18 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان با حضور سید احمد سجادی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری مرکزی؛ مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری، امام جمعه دلیجان؛ سیامک سلیمانی، فرماندار شهرستان دلیجان و اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری دلیجان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ابتدای این جلسه با اشاره به آیین بازگشایی کتابخانه اشراق گفت: بهسازی و شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌های عمومی از حقوق شهروندی است و به عنوان یک مطالبه مردمی پیگیر تجهیز و به روزرسانی مستمر نرم افزاری و سخت افزاری کتابخانه‌های عمومی هستیم.

وی افزود: با همدلی و همکاری مسئولان و کتابداران شهرستان، کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان پس از چندین ماه تعطیلی به دلیل تعمیرات و نوسازی بازگشایی شد و امیدواریم مایه خیر و برکت برای دوستداران کتاب و کتابخوانی و شهروندان شهر دلیجان باشد.

ثامنی گفت: شهر دلیجان با توجه به ظرفیت های بالای فرهنگی و اجتماعی، نیازمند توسعه فضای کتابخانه ای است و کتابخانه عمومی اشراق به عنوان کتابخانه اصلی این شهر پاسخگوی نیازهای اعضا نیست.

وی ادامه داد: با همکاری مسئولان و خیرین شهرستان می‌توان کتابخانه‌ای را در مکانی مناسب تاسیس و راه اندازی کرد و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی تجهیز کتابخانه و جذب نیروی انسانی برای این مرکز را دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: کتابخانه‌های عمومی استان از ابتدای تیر ماه، پذیرای اعضا و مراجعان شده اند و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در حال خدمات‌رسانی هستند.

وی ادامه داد: فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه تغییر کرده و بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره می‌شود. سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های عمومی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعال هستند.

ثامنی افزود: همچنین استفاده اعضا از سالن‌های مطالعه با رعایت نوبت امکان پذیر است و اجرای برنامه‌های فرهنگی نظیر جمع‌خوانی، نقد کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان و ... در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: منابع کتابخانه‌های عمومی به طور مستمر به روزرسانی می‌شود و با استفاده از امکانات نرم افزاری و سخت‌افزاری مناسب کتاب‌ها در اختیار همگان قرار گرفته است.

همچنین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به تشریح دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و خواستار مشارکت مسئولان و عموم شهروندان در فرصت باقیمانده تا پایان تیرماه شد.

در این جلسه پیرامون مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان دلیجان بحث و تبادل نظر شد و در پایان از فهیمه لطفعلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان از طرف فرماندار این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

 [PageVisit]