اخبار ستاد

1399/5/6 دوشنبه با هدف بررسی راه‌حل‌های رفع مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با نماینده مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با محمدحسن آصفری، نماینده مردم شهرستان‌های اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه راه حل‌های قانونی ممکن برای رفع مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و گسترش زیرساخت‌های کتابخانه ای در استان گفتگو کرد.

آصفری در این نشست بر ضرورت حمایت از وضعیت معیشتی کتابداران تاکید و ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قوانین و مقررات و مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اصلاح شود تا شاهد فعالیت بهتر کتابخانه های عمومی و ترویج بیشتر کتاب و کتابخوانی در جامعه باشیم.

مهدی ثامنی نیز در این دیدار گفت: حقوق و مزایای کارکنان کتابخانه‌های عمومی نیاز به بازنگری جدی و افزایش متناسب با وضعیت اقتصادی جامعه دارد و مطابق مقررات اداری، افزایش حقوق همانند کارکنان سایر ادارات دولتی می‌بایست انجام شود.

وی ادامه داد: علاوه بر ضرورت رسیدگی به امور معیشتی کتابداران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیازمند مصوبات حمایتی مجلس در افزایش بودجه سالانه کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی همچنین به ارائه گزارش عملکرد کتابخانه های عمومی استان به ویژه در ایام تعطیلی کتابخانه‌ها به دلیل شیوع کرونا پرداخت.

همچنین در این جلسه پیرامون نحوه همکاری شهرداری‌ها در پرداخت سهم نیم درصد و همچنین بررسی وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی استان بحث و گفتگو شد.

در پایان ضمن اشاره به فعالیت‌های مجازی کتابداران و برگزاری محفل‌های ادبی در شرایط شیوع کرونا، پیرامون مقوله تبدیل کتابخانه‌های عمومی به باشگاه‌های فرهنگی، هنری، علمی و اجتماعی و فعالیت‌های فراتر از عملکردهای فعلی کتابخانه های عمومی بحث و تبادل نظر شد.

 [PageVisit]