اخبار ستاد
1399/3/12 دوشنبه با هدف بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با فرماندار اراک ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با بختیاری، فرماندار شهرستان اراک دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی طی دیداری با حسین بختیاری، فرماندار شهرستان اراک درباره مسائل و مشکلات کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفتگو کرد.
فرماندار اراک در این نشست گفت: بهبود سرانه کتابخوانی در استان نیازمند تقویت همکاری بین بخشی و متعهد بودن دستگاه‌ها به تکالیف قانونی‌شان است.
بختیاری، وصول نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از بودجه شهرداری‌ها و اعمال نظارت دقیق و کامل در هزینه کرد آن را از مهمترین محورهای رشد و شتاب بخشی برنامه‌های این حوزه عنوان کرد.
وی ادامه داد: با تجهیز کتابخانه‌های عمومی و به روز کردن کتب این مراکز فرهنگی از محل درآمدهای قانونی نیم درصد شهرداری‌ها، تخصیص اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و کمک خیرین می‌توان کمبودها و نواقص کتابخانه‌ها را رفع نمود.
فرماندار اراک گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان می‌بایست با داشتن تجهیزات و کتب مرتبط در علوم مختلف جهت استفاده اقشار مختلف مردم جذابیت داشته باشند تا شاهد حضور بیشتر شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان درکتابخانه ها باشیم.
در این دیدار که در محل فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد، پیرامون دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، راهکارهای جذب مخاطب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک، بررسی وضعیت افزایش حق عضویت سالانه کتابخانه‌های عمومی، حل مشکلات فیمابین کتابخانه‌های عمومی و شهرداری در موضوع نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و پیگیری تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی اراک بحث و تبادل نظر شد.

 [PageVisit]