اخبار ستاد1399/2/30 سه‌شنبه با حضور نماینده اداره کل؛ جلسه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان مرکزی برگزار شد جلسه ستاد استانی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و حماسه سوم خرداد استان مرکزی با حضور مدیران و نمایندگان ادارات و سازمان‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، جلسه ستاد استانی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و حماسه سوم خرداد استان مرکزی با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان و سایر مدیران‌کل و نمایندگان ادارات و سازمان‌ها در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

سیداحمد سجادی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در این جلسه گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت کانون‌های مردمی در پاسداشت این حماسه و لزوم توجه به چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول از مهمترین مسائلی است که باید در برگزاری برنامه‌های این روز مورد توجه قرار گیرد.

سجادی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس باوجود برخورداری دشمنان از تجهیزات نظامی، رزمندگان انقلاب تنها با اتکای به ایمان و اعتقادات دینی توانستند بر رژیم بعثی عراق پیروز شوند که این مسائل مهم باید به خوبی برای نسل جوان تشریح و تبیین شود.

وی اظهار داشت: تعدد برنامه‌های گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در شرایط شیوع کرونا می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد، بنابراین برنامه‌های این روز باید فشرده و محتوا محور برگزار و بیشتر از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کرد.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی تاکید کرد: تمامی برنامه‌های سوم خرداد استان مرکزی باید با هماهنگی و تایید دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز گفت: برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر این استان در سه روز دوم، سوم و چهارم خردادماه اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی افزود: دوم خردادماه با عنوان خرمشهر، ایستادگی قدس، سوم خردادماه با عنوان مقاومت، ایثار و پیروزی و چهارم خردادماه نیز با عنوان روز دزفول، روز مقاومت و پایداری نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات کتابخوانی، شعر و نقاشی، تولید آثار رادیویی با موضوع مقاومت، ایثار و پیروزی، برگزاری نشست سیاسی و روشنگری، تولید نماهنگ دفاع مقدس، اجرای نمایش خیابانی و تهیه برنامه معرفی شهدا و رزمندگان عملیات بیت‌المقدس و اکران فیلم‌ها و پخش سرودهای مناسبتی از مهمترین برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر استان مرکزی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی، فضاسازی محیطی، سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا، عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدا، اجرای تست همگانی غربالگری کرونا، بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و خدماتی و تهیه بسته‌های حمایتی از دیگر برنامه‌های این استان در سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر است.

رضا توکلی، کارشناس فرهنگی اداره کل در خصوص این جلسه گفت: توليد كتاب صوتي با محتواي دفاع مقدس و انقلاب اسلامي، برگزاري نشست‌هاي كتاب‌خوان با محوريت كتب دفاع مقدس در كتابخانه‌هاي عمومي سراسر استان، برگزاري مسابقه كتابخواني با مشاركت مالي ساير دستگاه‌ها، برگزاري پويش‌هاي كتاب‌خوان مجازي با محوريت دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت، برگزاري ويژه برنامه‌هاي معرفي كتاب آشنايي با سيره شهدا ويژه اعضاي نوجوان و فضاسازي كتابخانه‌هاي عمومي سطح استان از مهمترین اقدامات کتابخانه‌های عمومی در زمینه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان مرکزی خواهد بود.

 [PageVisit]