اخبار ستاد

1399/2/29 دوشنبه در اولین روز بازگشایی کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛ بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از کتابخانه‌های عمومی اراک مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از کتابخانه‌های عمومی شهر اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در اولین روز بازگشایی کتابخانه‌های عمومی بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری، مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از کتابخانه‌عمومی آیت الله اراکی، کتابخانه‌عمومی حجت الاسلام میرجعفری و کتابخانه عمومی علی بن ابیطالب(ع) شهر اراک بازدید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور در کتابخانه‌ها با مسئولین این 3 باب کتابخانه دیدار و گفتگو کرد و در جریان توزیع اقلام بهداشتی و مقدمات آماده‌سازی کتابخانه‌های عمومی جهت بازگشایی قرار گرفت.
ثامنی در خصوص این بازدید گفت: در مرحله نخست به ادارات کل استانی تکلیف شده است به تناسب تعداد کتابداران و کارکنان کتابخانه‌ها، اقلام بهداشتی شامل شیلد محافظ صورت، ماسک صورت، دستکش یک بار مصرف و مایع ضدعفونی کننده دست، تهیه کنند و تمهیدات لازم برای جداسازی فضاهای کاری کتابداران با مراجعه کننده ها و اعضاء با استفاده از حائل‌های پلاستیکی و شفاف پیش بینی شده است.
وی افزود: در فاز نخست بازگشایی کتابخانه‌ها با توجه به حضور نداشتن اعضا و مراجعان و به منظور بهره گیری مناسب از زمان، کتابداران اقدام به اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه‌ها،  تکمیل پروفایل کتابخانه در سامانه مدیریت کتابخانه‌ها، شاداب‌سازی و سامان‌دهی فضای داخلی کتابخانه ، تعویض بارکدها و برچسب های مخدوش ، منظم کردن رده‌های کتب موجود در قفسه‌ها، اصلاح داده‌ها از جمله رده‌های نادرست، فاقد بخش و... و همچنین آماده سازی فضا و محیط کتابخانه برای حضور و خدمات رسانی به اعضاء مطابق با دستورالعمل ارسالی خواهند کرد.

 [PageVisit]