اخبار ستاد
1399/2/29 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک به ریاست علی زارعی، معاون فرماندار اراک و با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و دیگر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار اراک در این جلسه با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج سیره امام رضا(ع) با بهره مندی از فرهنگ کتابخوانی را مورد تاکید قرار داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می‌‌شوند.

ثامنی افزود: در مرحله اول بازگشایی از روز ٢٩ اردیبهشت، صرفا کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی به صورت نوبتی در شیفت‌های ۴ ساعته در کتابخانه حاضر خواهند شد و ابتدا با همکاری روسای شهرستان‌ها اقدامات اولیه بهداشتی و تجهیز کتابخانه به وسایل و مواد ضدعفونی را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: ارائه خدمات کتابخانه ای حضوری برای اعضا در این زمان به جهت رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی امکان پذیر نیست و پس از طی مرحله مهار بیماری کویید ١٩، با رعایت پروتکل‌های خاص بهداشتی خدمات حضوری کتابخانه به اعضا نیز از سر گرفته خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی همچنین به جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ما برنامه هایمان از جمله دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از طریق فضای مجازی دنبال می‌کنیم. 

ثامنی تاکید کرد: دهمین دوره این جشنواره در حال برگزاری است و با همکاری ناشران، نسخه‌های الکترونیکی کتاب‌های این مسابقه در فضای مجازی قرار داده شده و این مسابقه در حال برگزاری است.

پیگیری واریز سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری اراک و بررسی راه اندازی کتابخانه در پارک بانوان شهر اراک با حضور نمایندگان شهرداری و فرمانداری از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

 [PageVisit]