متون عمومي
1398/1/14 چهارشنبه

نوار راهبري
اخبار نهاد
همزمان با برگزاری آیین ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همزمان با برگزاری آیین ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پنج کتابخانه عمومی در استان های اردبیل، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری و لرستان به صورت مجازی افتتاح شد.
تقدیر دبیرکل نهاد از فعالیت‌های کتابداران در ایام شیوع کرونا؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تقدیر از فعالیت‌های کتابداران در ایام شیوع کرونا، گفت: کتابداران و همکاران در این دوران با ابتکار و خلاقیت به فعالیت‌های متنوع و متعدد در فضای حقیقی و مجازی پرداختند که فصل جدیدی از خدمات ارزشمند این عزیزان را برای جامعه فرهنگی ایران نمایان کرد.
پیام محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی ضمن تبریک روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: کتابخانه؛ مرکز راهبردی تبادلات فرهنگی با راهبری کتابداران است.
همزمان با روز بزگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال ۱۳۹۹؛
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با تقدیر از برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.
مهدی رمضانی در مراسم بزرگداشت هفته کتاب مطرح کرد؛
مهدی رمضانی با اشاره به فعالیت‌های یکسال گذشته کتابداران سراسر کشور گفت: همکاران پرتلاشمان با پایبندی به وجدان کاری و اهتمام در انجام وظایف، در شرایط ویژه حاکم بر کشور خدمت‌رسانی را متوقف نکرده و برگ زرین و افتخار دیگری در ارائه خدمات خلاقانه و خودجوش در ترویج فرهنگ کتابخوانی رقم زدند.
وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی عنوان کرد؛
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح فرصت‌های فراهم شده در کتابخانه‌ها در دوران محدودیت‌های ناشی از گسترش بیماری کرونا گفت: کتابداران در خط مقدم ارتباط بین حوزه مخاطبان و حوزه میراث فرهنگی مکتوب ما قرار دارند و در این حلقه اتصال تلاش می‌کنند که فرهنگ مکتوب ایرانی بتواند جایگاه خود را بیش از گذشته پیدا کند.
به مناسبت ایام هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام می‌شود؛
طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به مناسبت هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز ۲۴ آبان‌ماه از طریق سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور «سامان» به آدرس www.samanpl.ir انجام می شود.
در آستانه هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛
کتابداران و کارکنان و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر عهد و قرار هر سالۀ خود پابرجا بوده و همزمان با آغاز هفته کتاب، تجدید بیعت خود را با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارند.
توسط معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد صورت گرفت؛
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد هم‌زمان با هفدهم ربیع‌الاول، روز ولادت با سعادت پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) اسامی برگزیدگان دو پویش سراسری «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» را اعلام کرد.
به میزبانی اداره کل فرهنگی و شورای ادبی نهاد برگزار می‌شود؛
وی‍ژه‌برنامه شب‌های شعر مجازی «فرستاده مهربانی» به میزبانی اداره کل فرهنگی و شورای ادبی نهاد به مناسبت میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد صلی الله علیه و آله طی ۳ شب از ۱۳ تا ۱۵ آبان ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در فضای مجازی برگزار می‌شود.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب های «آقای مهدی! سلام»، «پیشوای صادق»، «بازی‌های ورزشی، نقش آن در رشد جسمانی و روانی کودکان» و «چگونه کتاب بخوانیم» در طرح کتابخوان آبان ۱۳۹۹ معرفی شد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی نهاد مطرح کرد؛
سیامک محبوب، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی نهاد با تشریح مفهوم ارزش در کتابخانه‌های عمومی، به مرور کتاب «کتابخانۀ مشتری‌محور» نوشتۀ جوزف آر متیوز پرداخت.
12345678910...>>>
 [PageVisit]