فهرست

اخبار شهرستان‌ها

اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوه آماده همکاری با مدارس می باشد

در جلسه مدیران مدارس شهر ساوه، حوری صاحب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوه آمادگی کتابخانه های عمومی شهرستان را برای همکاری با مدارس اعلام کرد.

صاحب در این جلسه گفت: بیشترین آمار عضویت در کتابخانه های عمومی شهر ساوه از بین دانش آموزان هست و بیشترین حضور دانش آموزان در کتابخانه ها در فصل امتحانات می باشد.
وی از مدیران مدارس تقاضا کرد در مقوله جشنواره کتابخوانی رضوی همکاری و مشارکت فعال داشته باشند و گفت: هدف ما و شما ساخت نسلی آگاه است ولی دانش آموزی که فقط کتاب درسی می خواند انسان آگاهی نخواهد بود و باید بچه ها یاد بگیرند که کتاب بخوانند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوه افزود: بزرگترین اتفاق کتابخوانی کشور با همکاری مشترک کتابخانه های کشور و آستان قدس رضوی در حال برگزاری هست و دوازدهمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی در سه سطح خردسال، نوجوان و بزرگسال برگزار می شود.

 صاحب در پایان گفت: مدیران مدارس می‌توانند با هماهنگی، دانش آموزان خود را برای بازدید از کتابخانه های سطح شهر بیاورند و از برنامه های متنوع شاهنامه خوانی، مثنوی خوانی، مولوی خوانی، معرفی کتاب های مناسب سن دانش آموزان، قصه گویی، اجرای نمایش از روی داستان های کتاب و... استفاده نمایند.
نسخه قابل چاپ