فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسنده مطرح کشوری؛

ویژه برنامه «تولد یک انقلاب» در شهرستان شازند برگزار شد

به مناسبت دهه فجر، ویژه برنامه «تولد یک انقلاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شازند برگزار شد.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید.

به مناسبت ایام الله دهه فجر، ویژه برنامه «تولد یک انقلاب» با هدف معرفی آثار بهزاد دانشگر، از نویسندگان مطرح کشوری به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شازند و با مشارکت آموزش و پرورش این شهرستان در سالن شهدای فرهنگی شهر شازند برگزار شد.


در این مراسم که با حضور حجت الاسلام مهدی نژاد، امام جمعه شهرستان شازند؛ گودرزی زاده سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی؛ مبین، معاون اجتماعی، امنیتی و سیاسی فرمانداری شهرستان شازند و جمعی از معلمان و دانش آموزان شهر شازند برگزار شد،  بهزاد دانشگر  به بیان مراحل نگارش کتاب «دخترها بابایی اند» پرداخت و گفت: شهید محمدی از جوانان فعال فرهنگی و انقلابی در شهر درچه از توابع اصفهان بود. وی از همان دورۀ نوجوانی به فعالیت‌های انقلابی پایگاه‌های بسیج جذب شد و بعدها به دلیل همین علاقمندی‌ها وارد سپاه پاسداران شد. این کتاب شرحی است از روابط پُراحساس و پُرعاطفۀ جواد محمدی و خانواده‌اش. از ارتباط جواد محمدی و مادرش، از ارتباط جواد محمدی و همسرش، شرحی است از جوانی که از همان دورۀ نوجوانی و جوانی نسبت به وقایع اطرافیانش بی‌تفاوت نبود و تلاش می‌کرد در هر جمعی از اجتماعات خانوادگی قرار می‌گرفت، آنجا را پر از شور و هیجان می‌کرد. 
دانشگر گفت: این کتاب روایتی در قالب نو است که هر راوی از منظری شخصی و تازه قهرمانش را روایت می‌کند. همۀ این روایت‌ها به‌گونه‌ای در هم آمیخته شده‌اند که ضمن تکمیل همدیگر استقلال خودشان را هم حفظ می‌کنند. در نهایت و با پایان یافتن کتاب، این قطعه‌های جورچین در کنار همدیگر تصویری کامل‌تر از شهید ارائه می‌دهند.

گفتنی است بهزاد دانشگر از نویسندگان تازه‌نفس و خوش‌آتیه است که با آثار منتشرشده مورد توجه مخاطبان و منتقدان ادبی قرار گرفته و آثارش در جشنواره‌های ادبی خوش درخشیده است. داستان، فیلم‌نامه‌ انیمیشن، زندگی‌نامه، تاریخ شفاهی و ... حاصل این نوشتن‌ها شده است. داستان مقاله‌ دختران آفتاب که افتخار تقریظ رهبری را بر پیشانی دارد و مشارکت در مجموعه ‌کتاب چهارده خورشید، یک آفتاب که زندگی‌نامه‌ متفاوتی از اهل بیت‌اند. ادواردو که در برخی جشنواره‌ها برگزیده شده یا شایسته‌ی تقدیر در جشنواره‌هایی مثل جشنواره‌ی اسلام و مسیحیت، قلم زرین و دوسالانه‌ی کتاب اصفهان شده است.                 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ