فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معرفی جمع خوانی کتاب «فاتحان خرمشهر» در کتابخانه ولایت فرمهین

به مناسب سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، برنامه جمعی خوانی از مجموعه کتاب های «فاتحان خرمشهر» با حضور جمعی از نوجوانان در کتابخانه ولایت شهر فرمهین برگزار شد. «فاتحان خرمشهر» روايتي از فتح خرمشهر است كه در يك مجموعه كتاب روايت شده و هر مجلد آن توسط يكي از فرماندهان عملیات بیت المقدس روايت شده است. در این عملیات فرماندهانی از سپاه، ارتش و جهاد سازندگی حضور داشتند و تعدادی از آن‌ها به درجه شهادت نائل آمده‌اند.
در مجموعه «فاتحان خرمشهر» به حماسه خرمشهر هم از نگاه رزمنده‌ای که برای فتح خاکریزهای آن تلاش می‌کرد، هم از زاویه دید خلبانی که برای آزادسازی این شهر بر سر دشمن بمب می‌ریخت، هم از زاویه فرماندهانی که عملیات آزادسازی را طراحی می‌کردند و هم از زاویه زنانی که خاطراتشان را از این حماسه به یادگار گذاشته‌اند، نگریسته‌ شده است.

همچنین کتاب «خرمشهر در آتش» توسط محمد سردارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراهان به جمعی از نوجوانان معرفی شد. 
این کتاب، خاطرات سرهنگ عراقی رضا البصری و گزارشی از وقایع مختلف جنگ تحمیلی عراق بر ایران است که در مقاطع هول انگیز آن، عمر خود را در هنگام وقوع آن ها سپری کرده و شاهد درگیری های مختلفی در مناطق کوهستانی، دشت ها و ماهورها بوده است. نویسنده در این نوشته سعی کرده است خاطرات شکست ها و فرارهای نظامیان عراقی را ، که خود جزئی از آنان بوده است نیز ذکر کند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ