فهرست

اخبار شهرستان‌ها

ویژه برنامه بزرگداشت سعدی در کتابخانه شهید زراستوند اراک

ویژه برنامه بزرگداشت سعدی به همت کتابخانه شهید زراستوند اراک و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد
صدف شفیع، مسئول کتابخانه شهید زراستوند در خصوص این برنامه گفت: اول اردیبهشت ماه بزرگداشت شیخ اجل سعدی است و هم زمانی آن با ماه رمضان ما را برآن داشت تا برنامه ای که مناسبتی با هر دو موضوع داشته باشد برگزار کنیم.
شفیع افزود: مهمان برنامه خانم دکتر شیوا متحد بودند که در دو بخش ماه رمضان در اشعار سعدی و اشعار دو زبانه سعدی سخنرانی کردند.
وی ادامه داد: در بخش ماه رمضان و سعدی دکتر شیوا متحد موضوعات مهمی را بیان کرد و گفتند که ماه رمضان تنها یک آیین مذهبی برای سعدی ای که به علوم زمان خود مشرف است نیست و رمضان را یک فرهنگ در ایران دانسته و گفتند سعدی از ماه صیام تنها گرسنگی را مد نظر قرار نداده است.
در میانه برنامه هاجر توکلی، مسئول کتابخانه استاد دهگان اراک غزلی از سعدی را برای حضار خواندند در ادامه نیز دکتر متحد به اشعار دوزبانه فارسی – عربی شعر سعدی پرداخت و گفت: سعدی چنان بر شعر مسلط است که با اینکه نحو عربی با دستور زبان فارسی متفاوت است باز هم وی اشعار را در قالب اشعار فارسی گنجانده است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ