فهرست

اخبار شهرستان‌ها

نشست کتاب‌خوان تخصصی طلاب حوزه خواهران در ساوه برگزار شد

به همت کتابخانه شهید هاشمی نژاد، نشست کتاب‌خوان تخصصی طلاب حوزه خواهران در ساوه برگزار شد.

همزمان با ایام اربعین حسینی و به همت کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد، نشست کتاب‌خوان تخصصی طلاب حوزه خواهران با موضوع «زنان عاشورایی» در ساوه برگزار شد.
نجیبه کرمی، استاد حوزه علمیه خواهران شهرستان ساوه در این نشست گفت: حادثه عاشورا نقش به سزایی در حیات و رشد و گسترش اسلام داشته و همچون چراغ پر نوری در جلو راه امت اسلامی نور افشانی کرده است. بی‌تردید یکی از گروه‌های نقش آفرین در این نهضت زنان بودند. اگر اسلام با قیام امام حسین (ع) زنده است، سهم بزرگی از آن مربوط به زنانی است که تاریخ، مانند آن را کمتر دیده است.
کرمی افزود: در طول قیام امام حسین (ع)، چه قبل از واقعه عاشورا و پس از آن، به جز حضرت زینب(س) زنان بسیاری نقش آفرینی نمودند و در مصاف نابرابر سپاه حق و باطل حضور داشته، هر چند و اوج این حضور را در خطابه های حضرت سکینه(س) و حضرت زینب(س) مشاهده می کنیم و هر چند این حضور در سایه عظمت و شگفتیهایی که حضرت زینب(س) خلق کرد، بسیار کمرنگ مشاهده می شود.
وی ادامه داد: زنان در کربلا نشان دادند که تکلیف اجتماعی خاص مردان نیست، بلکه آنان نیز برابر وظیفه شرعی خود باید به جریانهای اجتماعی توجه کنند و آنجا که مسئله از دین و اقامه حق به میان می آید تنها با قیام آنها میسر می شود، در صحنه حضور یابند.

در این نشست کتاب‌های زیر به اشتراک گذاشته شد:
کتاب «بطله الکربلا» نوشته عایشه بنت الشاطی توسط نجیبه کرمی
کتاب «نقش زنان در تداوم نهضت حسینی» نوشته سیدعلی صادقی سنگدهی، توسط ام کلثوم ناصر
کتاب «یاوران حرم: روایت حماسه زنان عاشورایی» نوشته فریبا انیسی، توسط طیبه صادق
کتاب «زنان عاشورایی» نوشته حسین دوستی، توسط سارا صاحب
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ