فهرست

اخبار شهرستان‌ها

نهاد کتابخانه ها

اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان خنداب

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خنداب از اهدای هزار جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه های این شهرستان خبر داد.

میلاد احمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خنداب از اهدای هزار جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه های عمومی این شهرستان خبر داد.
احمدی در این خصوص گفت: یکی از دلایل شکوفایی فرهنگ و تمدن اسلامی تجلی روحیه احسان و نیکوکاری، نوع‌دوستی و خیرخواهی در قالب سنت حسنه وقف و انجام امور خیریه و عام‌المنفعه است. سنت حسنه وقف تأثیرات مثبت و دارای کارکردهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه بوده و از دیدگاه‌های مختلف قابل بررسی و مطالعه است. یکی از فواید و کارکردهای وقف در بعد فرهنگی، توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی است که با فراهم‌شدن این مهم، اسباب ترویج فرهنگ مطالعه در بین افراد فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: در همین راستا و با حضور خزائی‌پور، فرماندار شهرستان خنداب؛ قنبری، مدیرکل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی؛ سلیمی، بخشدار بخش قره چای و با حضور دهیار و شورای اسلامی روستای اناج،  تعداد 1000 جلد کتاب کودک و نوجوان توسط خیر و با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی به کتابخانه های عمومی شهرستان خنداب اهدا شد.
احمدی گفت: همچنین تعداد 1000 جلد کتاب کودک و نوجوان نیز به روستای فوران در بخش مرکزی شهرستان خنداب اهدا شد و درادامه از ساختمان دهیاری روستای فوران بازدید به عمل آمد. این ساختمان در دو طبقه درحال ساخت می باشد و قرار است بخشی از این ساختمان جهت تجهیز و بهره برداری به کتابخانه های عمومی شهرستان تحویل داده شود.


نسخه قابل چاپ