فهرست

اخبار شهرستان‌ها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمین برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمین با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمین در سال 1400 با حضور مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی و به ریاست احمد طهرانی، فرماندار خمین برگزار شد.
در این جلسه فرماندار خمین نکاتی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی در ایام شیوع کرونا مطرح کرد و ضمن انتقاد عملکرد جزیره ای نهادهای فرهنگی شهرستان خمین گفت: تفاهم نامه ای بین دستگاه های متولی فرهنگ در شهرستان تهیه شود و در اجرای برنامه های مختلف از مشارکت ارگان ها و نهادهای ذیربط استفاده شود.
 در ادامه نیز مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با تاکید بر نقشی که شبکه دانش آموزی شاد میتواند در توسعه کتابخوانی به ویژه جشنواره رضوی داشته باشد، خواستار بهره گیری از بستر شبکه شاد در جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شد.
در این نشست مقرر شد نشست هم اندیشی مشترک با محوریت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خمین و با هدف مشارکت دربرگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور دستگاهه ای فرهنگی و اجرایی شهرستان برگزار شود و شهرداری خمین نسبت به نصب پوستر جشنواره رضوی در سطح شهرستان با همکاری اداره کتابخانه های عمومی اقدام نماید.
همچنین مصوب شد جهت افزایش منابع کتابخانه های عمومی شهرستان، مبلغ 200 میلیون ریال از محل حساب انجمن شهرستان با مجوز مالی از اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، جهت خرید کتاب اختصاص یابد و اداره ورزش و جوانان در محل های مناسب اقدام به ساخت قفسه کتاب کرده و اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی موظف به شارژ کتاب از محل کتب ایستگاه مطالعه شود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ