فهرست

اخبار شهرستان‌ها

کارگاه آموزشی دغدغه های تربیتی نوجوانان در کتابخانه شهید امیری شازند

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شازند، کارگاه آموزشی دغدغه های تربیتی نوجوانان در کتابخانه سردار شهید سیاوش امیری شهر شازند برگزار شد.
در این کارگاه رضایی، مشاور موسسه مثبت زندگی گفت: اغلب ما والدین از نحوه صحیح ارتباط با نوجوانان آگاه نیستیم و به همین دلیل کوچکترین حرف یا رفتارمان، سبب بروز واکنش های تند و غیر قابل پیش بینی از جانب نوجوان می شود. 
رضایی گفت:  فرزندانمان را جلوی همدیگر یا بقیه هم سن و سالانش  تحقیر و سرزنش نکنیم. به استقلال نوجوان احترام بگذاریم. یکی از موارد استقلال نوجوان، دوستیابی است، به دوستانش احترام بگذاریم. با احترام به روابط اجتماعی نوجوانان، آنها را کاملا ًزیر نظر داشته باشیم. البته این مراقبت باید به صورت نامحسوس باشد، به طوری که به استقلال آنان  آسیب نرسانیم. 
وی خاطرنشان کرد: با اولیای مدرسه در ارتباط باشیم. نوجوانان را در فضای مجازی تنها نگذاریم و زمان استفاده از شبکه های اجتماعی را محدود کنیم. کنار فرزند در فضای مجازی بودن خیلی ساده است می‌توانیم خیلی شفاف و واقعی جزو دنبال کننده های صفحه فرزندانمان باشیم نه به صورت ناشناس زیرا ما پدر و مادر هستیم نه پلیس و کاراگاه.
عكس های مرتبط :