فهرست

تازه‌ترين اخبار

سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی خبر داد؛

تأسیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر داودآباد

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از تاسیس و آغاز به کار انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر داودآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، سکینه خاتون مهدیان پور، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از تاسیس و آغاز به کار انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر داودآباد خبر داد و گفت: انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر داودآباد از توابع شهرستان اراک به عنوان سی امین انجمن کتابخانه عمومی استان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: انجمن کتابخانه‌های عمومی از اجزا و ارکان مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بوده و در توسعه کمی و کیفی خدمات، تأمین منابع مالی، رفع مشکلات فکری فرهنگی و مالی بسیار مؤثر هستند.

مهدیان پور با اشاره به ارزیابی‌های صورت گرفته توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران و مسئولان استانی، استان مرکزی با تشکیل ۸۷.۴ درصد از جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی در سال ۱۴۰۰ موفق به کسب رتبه عالی در سطح کشور شده است.

وی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل تشکیل انجمن کتابخانه‌های عمومی، انجمن هر شهر به پیشنهاد انجمن بخش و با تشخیص ضرورت تشکیل از سوی انجمن شهرستان ایجاد می‌شود و با پیگیری و هماهنگی صورت گرفته بین بخشداری مرکزی و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک، انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر داود آباد تاسیس شد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: ترکیب اعضای حقوقی و حقیقی این انجمن شامل بخشدار بخش مرکزی، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار شهر داودآباد، رئیس شورای اسلامی شهر، مدیر ناحیه یک آموزش وپرورش اراک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک و کارشناس بخشداری است.

وی خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین برنامه های سالانه و تأمین بودجه و جذب نیم درصد شهرداری، تشویق مردم و مسئولین به اهدای ساختمان جهت ایجاد و راه اندازی کتابخانه از طریق خیرین و مشارکت با افراد و نهادهای غیردولتی، ثبت و نگهداری کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌ها به صورت طبقه بندی بر اساس دستورالعمل‌های صادره و ارائه گزارش‌های تهیه شده در پایان هر ماه به مدیریت امور کتابخانه‌های عمومی استان و بررسی مشکلات و مسائل کتابخانه‌های عمومی و تلاش جهت رفع آن ها از مهم ترین وظایف انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر داودآباد است.