فهرست

اخبار برگزيده

همزمان با ویژه برنامه «غروب فجرآفرین» صورت پذیرفت؛

رونمایی از کتاب «امام خمینی(ره) به روایت سید علی خامنه ای» در شهر خمین

آیین رونمایی از کتاب «امام خمینی(ره) به روایت سید علی خامنه ای» در بیت تاریخی امام راحل در شهر خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، آیین رونمایی از کتاب «امام خمینی(ره) به روایت سید علی خامنه‌ای» به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با حضور سرهنگ محمدرضا عسگری، جانشین سپاه حضرت روح الله استان مرکزی؛ سکینه خاتون مهدیان‌پور، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ سرهنگ سید علی اکبر حسینی، فرمانده سپاه ناحیه خمین؛ حسین خسروی، نویسنده کتاب؛ حمید احمدی، شهردار خمین و جمعی از دوستداران کتابخوانی در بیت تاریخی امام راحل در شهر خمین برگزار شد.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این مراسم گفت: یکی از جلوه‌های اصلی جهاد تبیین که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، مسئله کتاب و کتابخوانی است. توجه و تاکید بر کتابخوانی در سیره امام راحل و مقام معظم رهبری بسیار مشهود است و همین مسئله وظیفه ما را در راستای ترویج فرهنگ مطالعه سنگین تر می‌کند.

وی ضمن تسلیت به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: تنها مونس امام در دوران تبعید، کتاب بوده و ایشان با انس با قلم و نگارش آثار ارزشمند، دوران تبعید خود را سپری کرده اند.

مهدیان پور افزود: امام خمینی(ره) از محل دریافت وجوهات شرعی کتابخانه ای را در شهر مقدس قم راه اندازی کرده بودند که در سال‌های مبارزه با طاغوت پایگاهی برای بصیرت افزایی و تجمع طلاب و مردم آن منطقه بوده است.

وی با اشاره آثار و کتاب‌های تالیف شده امام راحل همچون صحیفه نور، جهاد اکبر و ... گفت: این منابع ارزشمند می‌بایست در بین نسل جوان ترویج و شناسانده شود تا نسل جدید از معارف و دیدگاه های الهی امام هرچه بیشتر بهره مند شوند.

سرهنگ عسگری، جانشین سپاه روح الله نیز در این مراسم گفت: دغدغه اصلی امام راحل، اسلام بود و بر خدمت خالصانه به مردم تاکید فراوان داشتند و از مسئولان می‌خواستند که اولویت اصلی شان خدمت به ولی نعمتان انقلاب باشد.

جانشین سپاه روح الله گفت: امام خمینی(ره) با تقویت اراده مردم به دنیا ثابت کردند که ما می‌توانیم و جوانان را به غایت اعتماد به نفس رساند تا در دوران دفاع مقدس به بلندترین قله های رفیع انسانی برسند.

وی ادامه داد: هر مکانی که محل رجوع جوانان و نخبگان جامعه است باید به پایگاهی برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی تبدیل شود و امروزه کتابخانه‌های عمومی می‌توانند محلی برای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اقشار مختلف جامعه باشند.

عسگری افزود: آنچه که به درد جامعه ما می‌خورد، تولید محتوای فاخر و ارزشمند است و برگزاری آیین های رونمایی کتاب، نشست‌های نقد و بررسی کتاب، برگزاری کرسی های آزاداندیشی توسط کتابخانه‌های عمومی در این مسیر راهگشا خواهد بود.

در ادامه نیز حسین خسروی، نویسنده «امام خمینی(ره) به روایت سید علی خامنه ای» به بیان مراحل نگارش کتاب پرداخت و گفت: تمامی مطالبی که در کتاب گردآوری شده از زبان مقام معظم رهبری است و سعی کردیم به گونه ای نگارش شود تا برای نسل جوان و دانشجو جذاب و قابل درک باشد.

خسروی همچنین گفت: نسل جوان اندیشه‌ها و بیانات امام راحل را بیشتر از دیگران می‌شنود و لازم است سیره ایشان نیز بیشتر برای دانشجویان و نخبگان بیان شود تا آن‌ها هم با نکات اخلاقی و دیدگاه‌های امام بیشتر آشنا شوند و هم این که بیشتر بتوانند از اندیشه‌های وی در برابر هجمه‌های دشمنان دفاع کنند.

رونمایی از کتاب «امام خمینی(ره) به روایت سید علی خامنه ای»، معرفی کتاب «الف، لام، خمینی»، تجلیل از خانواده شهید شمسی، شعرخوانی شاعران با موضوع امام خمینی(ره) و اجرای گروه سرود دانش آموزی از بخش های متنوع این مراسم بود.

عكس های مرتبط :