فهرست

اخبار برگزيده

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی؛

جشنواره کتابخوانی رضوی، جشنواره‌ای با پشتوانه علمی، فرهنگی و اجرایی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی را جشنواره‌ای با پشتوانه علمی، فرهنگی و اجرایی معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه یازده دوره از این جشنواره تا به حال برگزار شده است، گفت: این موضوع نشان دهنده‌ موفقیت این جشنواره است. جشنواره‌ها معمولا اگر از پشتوانه‌ی علمی، فرهنگی و اجرایی مناسبی برخوردار نباشند، در دوره‌ی اول متوقف می‌شوند. دوره‌ای که به عنوان مدیرکل در کتابخانه های عمومی استان توفیق خدمت داشتم، بیش از ۹۰۰۰ نفر در این جشنواره شرکت کردند. حتما امسال آحاد مردم فرهیخته‌ استان مرکزی، بیش از سال های گذشته در این جشنواره شرکت خواهند کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به انتشار فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره در شمار جشنواره‌های خوب و تاثیرگذار کشور است. جشنواره‌ کتابخوانی رضوی به خوبی کتابخوانی را به‌صورت مسابقه و با تعیین جوایز جهت تشویق کودکان، نوجوانان و جوانان ترویج می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه همه‌ ایران زائر امام رضا(ع) ‌هستند، افزود: مردم ما علاقه‌ بسیار زیادی به مطالعه زندگانی حضرت رضا(ع) دارند و دریافت معرفت نسبت به ایشان برایشان بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام دانشی گفت: شناخت زندگانی امام عصر(عج) و ترویج فرهنگ مهدویت یکی از مهمترین اهداف این جشنواره است. امیدواریم که این جشنواره با قوت در استان مرکزی برگزار شود.

وی با بیان اینکه مردم استان مرکزی پر افتخار ترین استان کشور در حوزه مفاخر هستند، گفت: استان مرکزی دانشمندان بزرگی را به ایران، اسلام و جهان هدیه کرده است و در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی شخصیت های برجسته  زیادی در استان مرکزی داریم. تداوم راه این افتخارت و شناخت این مفاخر منوط به مطالعه است.