فهرست

همزمان با ویژه برنامه «زیر سایه خورشید» صورت پذیرفت؛

تجلیل از برگزیدگان ملی استان مرکزی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

آیین تجلیل از برگزیدگان ملی استان مرکزی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهر دلیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، آیین تجلیل از برگزیدگان ملی استان مرکزی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور حجت الاسلام احمد میرمهدی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک؛ پروین مفتح زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی؛ سکینه خاتون مهدیان‌پور، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ وحید براتی زاده، فرماندار دلیجان؛ علیرضا پور رستم، شهردار دلیجان؛ غلامعلی زمانی زاده، رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان؛ اعضای شورای اسلامی شهر، روسای ادارات شهرستان دلیجان و جمعی از دوستداران کتابخوانی در سالن اجتماعات شهرداری دلیجان برگزار شد.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در این مراسم گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتمنی برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است. حل برخی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی با الگو پذیری از سیره ائمه اطهار(ع) به خصوص ترویج فرهنگ رضوی امکانپذیر است.
حجت الاسلام احمد میرمهدی گفت: خانواده‌ها در خانه‌های خود یک کتابخانه راه اندازی کنند تا نونهالان و نوجوانان از دوران کودکی به کتابخوانی تشویق شوند.
​​​​وی با ابراز تاسف از کمرنگ شدن کتابخوانی در زندگی امروز، ادامه داد: پیروان اهل بیت(ع) و شیعیان باید الگوی مطالعه باشند و در این زمینه همگی باید تلاش کنیم تا همچون گذشته سرآمد کتاب و کتابخوانی در جهان اسلام شویم.

سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) گفت: بهترین روش برای ترویج سبک و سیره ائمه اطهار به ویژه حضرت ثامن الحجج(ع) بهره مندی از ظرفیت کتابخوانی است و تلاش کرده ایم با جذب اقشار مختلف در این مسیر گام برداریم.
مهدیان پور گفت: ۲۶ هزار و ۶۰۸ نفر از شهروندان استان مرکزی در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که ۱۰ نفر از شرکت کنندگان استان در این دوره از جشنواره موفق به کسب رتبه‌های  
وی افزود: این جشنواره بزرگ ترین جشنواره کتابخوانی است که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و سیره اهل بیت(ع) و سیره رضوی در سطح کشور برگزار می‌شود و با استقبال خوبی از طرف اعضای کتابخانه ها همراه بوده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت: کتابخوانی در بین نوجوانان و جوانان کاهش پیدا کرده و این معضل به دلیل ضعف نظام آموزشی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه است.
پروین مفتح زاده، جمعیت و زیست عفیفانه را از اولویت‌های دولت سیزدهم بیان کرد و افزود: بی توجهی نسبت به این دو مسئله مبنایی برای آینده کشور خطرناک است. برخی زوج های جوان با این تفکر اشتباه که فرزند مزاحم آرامش است، تمایلی به فرزند آوری ندارند.
مدیرکل امور بانوان استان مرکزی اظهار داشت: برخی بانوان رعایت شئونات اسلامی را محدود کننده حضور در فعالیت‌های اجتماعی می دانند که این تفکرات اشتباه باید با ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب های مفید اصلاح شوند.

وحید براتی زاده، فرماندار دلیجان نیز ضمن قدردانی از مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای برگزاری باشکوه یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: باعث افتخار است که بیشترین برگزیدگان ملی استان مرکزی از شهرستان دلیجان انتخاب شده اند و می بایست با تلاش مسئولان و شهروندان این رتبه و جایگاه در سنوات آینده نیز حفظ شود.

برگزیدگان بخش بزرگسال و خانواده یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رشته‌های پویش کتابخوانی، چهار گزینه‌ای، قصه‌گویی، داستانک، شعر سرایی، پویش تولید آثار هنری، کتابداران رشته مروج فرهنگ رضوی، رشته چاپ و انتشار منابع برتر، خانواده‌های دو نفره؛ سه نفره، چهار نفره و پنج نفره و بیشتر، به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند:

برگزیدگان بخش فردی پویش کتابخوانی
محمد رجبی (شهرستان محلات)

برگزیدگان بخش فردی رشته داستانک
حمید صادقی (شهرستان دلیجان)
محمد زارعی (شهرستان دلیجان)

برگزیدگان بخش فردی پویش تولید آثار هنری
سعیده رونقی (شهرستان ساوه)

برگزیدگان رشته نقاشی
مریم محمدی (شهرستان دلیجان)
زینب اشرفی (شهرستان دلیجان)
بهاره توکلی (شهرستان دلیجان)

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای
معصومه عبداللهی (شهرستان کمیجان)

برگزیدگان رشته نقاشی (رده سنی خردسال)
کوثر مجدیان (شهرستان محلات)

برگزیدگان رشته نقاشی (رده سنی کودک)
کیانا کاظمی (شهرستان محلات)
عكس های مرتبط :