فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت سالروز تاسیس نهاد؛

اجرای طرح کتابخانه‌گردی در ۳ شهر استان مرکزی

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح ملی کتابخانه گردی در ۳ شهر استان مرکزی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه حجت الاسلام میرجعفری شهر اراک، کتابخانه شهید هاشمی نژاد شهر ساوه و کتابخانه اشراق شهر دلیجان استان مرکزی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

ثامنی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با حضور در کتابخانه حجت الاسلام میرجعفری اراک گفت: طرح «کتابخانه گردی» با هدف افزایش آشنایی عموم مردم و مدیران اجرایی و فرهنگی با جنبه‌های مختلف فعالیت کتابخانه‌های عمومی در کتابخانه‌های حائز شرایط از ۱۶ الی ۱۸ اسفندماه در سه شهرستان استان مرکزی اجرا شد.

 وی ادامه داد: در این طرح همه کسانی که علاقه مند به عضویت در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مرکزی باشند، کارت عضویت رایگان کتابخانه را دریافت می‌کنند.

ثامنی تصریح کرد: همچنین پویش «کتابخانه من» ویژه کتابداران در فضای مجازی، با هدف معرفی کتابخانه‌ها و ارتقای سطح آگاهی عموم نسبت به فعالیت‌های جاری این مراکز در این ایام برگزار می شود و تمامی کتابداران استان مرکزی با ساخت کلیپ معرفی کتابخانه محل خدمت خود، می توانند در این پویش شرکت کنند.

بازدید مسئولان استانی و شهرستانی و آشنایی با خدمات کتابخانه های عمومی، حضور نویسندگان و اهالی فرهنگ و هنر، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی اعضاء، تهیه مستند راز بقای کتابخانه ها در ایام کرونا در کتابخانه اشراق، اجرای مسابقه آشنایی با نویسندگان و آیین کاشت نهال و بوته گل محمدی در محوطه کتابخانه از بخش های متنوع مراسم «کتابخانه گردی» در استان مرکزی بود.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ