فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

نشست و گفتگوی صمیمی با جعفر توزنده جانی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان، نشست و گفتگوی صمیمی با جعفر توزنده جانی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان، نشست و گفتگوی صمیمی با جعفر توزنده جانی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان به صورت مجازی و پخش زنده از صفحه رسمی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
دراین گفتگو به آثار جعفر توزنده جانی، فعالیتهای ترویجی وی در طرح جام باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان، توصیه به نوجوانان علاقه مند به نویسندگی و... پرداخته شد.
توزنده جانی متولد سال 1341 در نیشابور است. او که کار خود را با همکاری کیهان بچه ها آغاز کرد، اولین مجموعه داستانش را با نام "کوزه های آب" در سال ۷۱ منتشر کرده است. توزنده جانی در خصوص شروع به کار نویسندگی می گوید: "در دوران دبیرستان با نوشتن یک خاطره مورد توجه همکلاس ی ها و معلمم قرار گرفتم. موقع نوشتن دو خاطره را با هم آمیخته بودم و وقتی معلم ادبیات گفت: "چقدر عالی تو یک قصه نوشتی" از همان لحظه احساس کردم می توانم بنویسم..." توزنده جانی بیش از پانزده اثر در حوزه کودک و نوجوان خلق کرده است. داستان های او با زبانی خوب و روان نوشته شده اند.
از جمله آثار اوست: "جادوی دژ"، رمان "افسون رنگ"، بازنویسی "گرشاسب نامه"، رمان "دختری که زیاد می دانست"، "رودکی"، "افسانه ی سه پادشاه"، "مردی که گم شده بود"، "مردی که می خواست قطار بخرد"، رمان "درخت سیب بابا"، "بهشت گمشده بابام"، "سکه پدر بزرگ"، "کمال المک"، "چرا دریا عصبانی شد؟"، "مهمانی دیوها" و رمان "خانه ما". "مهمانی دیوها" در سال 1382 جایزه مهرگان و "جادوی دژ" همین جایزه را در سال 1385 دریافت نمود و به عنوان رمان تاریخی مورد تقدیر قرار گرفت. کتاب "کمال المک" او از سوی جشنواره کتاب های کتاب کمک درسی سال 1383 تقدیر شد و داستان "چرا دریا عصبانی شد؟" جایزه کتاب سال شهید حبیب غنی پور در سال 1386 را از آن خود کرد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ