فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمین برگزار شد

پنجمین جلسه انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان خمین به ریاست فرماندار و با حضور اعضای انجمن برگزار شد

پنجمین جلسه انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی، فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای جلسه اشرف شمسی، سرپرست اداره كتابخانه های عمومی شهرستان خمین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های كتابخانه های عمومی در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: 1551 نفر از شهروندان شهرستان خمین در این دوره از جشنواره كتابخوانی كه در پنج قالب نقاشی، پویش كتابخوانی مجازی، فعالیت های گروهی، چهار گزینه ای و داستان نویسی و در رده های سنی كودك و نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار شد، شركت كردند و 9 نفر به عنوان برگزیده انتخاب و از آنها تقدیر شد.
شمسی افزود: اعضای كتابخانه های عمومی این شهرستان در دوران شیوع بیماری كرونا، ایده های خلاقانه دوره های آموزشی، فرهنگی، هنری و علمی را با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار كردند .
ثامنی، مدیر كل كتابخانه های عمومی استان مرکزی نیز كه به صورت ویدئو كنفراس در این جلسه حضور داشت به راه اندازی پیك كتاب در استان اشاره كرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه اداره کل کتابخانه های عمومی با اداره كل پست استان مرکزی به منظور ارائه خدمات در مناطق كم برخوردار شهری و روستایی پیك كتاب در حال راه اندازی است.
ثامنی ادامه داد: به منظور استفاده دانش آموزان از كتاب، كتابخانه عمومی دانش آموزی در یكی از مدارس راه اندازی و وارد سامانه شاد می شود. 
در انتهای جلسه نیز احمد طهرانی، فرماندار خمین با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان بیان كرد: انتظار داریم اعضای انجمن و سایر فرهیختگان شهرستان در راستای رفع موانع و مشكلات كتاب و كتابخوانی با بیان راهكار علمی و عملی همكاری داشته باشند .
نسخه قابل چاپ