فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با دهه مبارک فجر؛

آیین افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی روستای آقداش شهرستان خنداب برگزار شد

ساختمان کتابخانه روستای آقداش شهرستان خنداب با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افتتاح شد

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با دهه مبارک فجر، ساختمان کتابخانه عمومی در روستای آقداش شهرستان خنداب با حضور بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی؛ مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حسن خزائی پور، فرماندار خنداب، جمعی از مسئولین شهرستان و شماری از اهالی این روستا افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی روستای آقداش گفت: ساخت کتابخانه در مناطق محروم و روستاها در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مناطق کمتر برخوردار صورت می‌گیرد و اهالی روستا می‌توانند از کتابخانه روستا به عنوان یک پاتوق فرهنگی بهره‌مند شوند.

ثامنی گفت: برای ساخت و راه اندازی کتابخانه‌های روستایی نیازمند همکاری و مساعدت خیرین کتابخانه‌ساز هستیم و تلاش خواهیم کرد زمینه‌های حضور آن ها را در جهت کتابخانه‌سازی در روستاها و مناطق محروم فراهم کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز مردم این روستا و با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری هیأت امنای مسجد جامع روستای آقداش، طبقه همکف این مسجد در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی قرار گرفته و به کتابخانه عمومی تبدیل شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کتابخانه عمومی روستای آقداش خنداب دارای زیر بنای ۱۲۵ مترمربع بوده و پس از اخذ مجوزهای لازم و دریافت کد کتابخانه، سهمیه کتاب و منابع آن از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برقرار شده است.

وی ادامه داد: این کتابخانه زمینه‌ساز رشد جوانان و بهره‌مندی آن ها از کتاب و امکانات مطالعاتی در این روستا خواهد شد و تلاش می‌کنیم نسل جوان و نوجوان بیش از پیش با کتاب مانوس شوند.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در این مراسم گفت: از همکاری و مساعدت شورای اسلامی و دهیاری روستا در خصوص واگذاری مکان جهت افتتاح کتابخانه تشکر می‌کنیم و امیدواریم اهالی روستا از امکانات کتابخانه به نحو احسن بهره مند شوند.

اکرمی گفت: توجه ویژه ای به کتابخانه‌های روستایی لازم است و گسترش کتاب و کتابخوانی در افزایش سطح آگاهی و دانش مردم بسیار موثر خواهد بود.


در ادامه نیز مسئولان استانی و شهرستانی در آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی روستا، در زمینی که توسط اهالی، دهیاری و شورای اسلامی روستای آقداش در مجاورت مدرسه روستا به منظور ساخت کتابخانه عمومی در نظر گرفته شده، شرکت کردند.

معاون استاندار در این مراسم گفت: با کمک خیرین و با تخصیص اعتبارات در شورای برنامه ریزی شهرستان خنداب، امیدواریم این پروژه با توجه به وجود کتابخانه افتتاح شده در آینده نزدیک به بهره برداری برسد و با انتقال کتابخانه به مکان جدید، امکانات به‌روزتر و مدرن‌تر در اختیار مردم قرار گیرد.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ