فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور استاندار استان مرکزی؛

عملیات توسعه بنای کتابخانه اقبال آشتیانی شهر آشتیان آغاز شد

همزمان با دهه مبارک فجر، طرح توسعه کتابخانه عمومی عباس اقبال آشتیانی شهر آشتیان کلنگ زنی شد.

استاندار استان مرکزی در این مراسم گفت: طرح توسعه کتابخانه عباس اقبال آشتیانی شهر آشتیان در زمینی به مساحت ۲۵۰ مترمربع، در ۲ طبقه توسط یکی از خیرین نیک اندیش و با همکاری استانداری اجرا می‌شود و در هشت ماه آینده فضای فرهنگی این شهرستان افزایش خواهد یافت.به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با دهه مبارک فجر، عملیات توسعه بنای کتابخانه عمومی عباس اقبال آشتیانی شهر آشتیان، با حضور سیدعلی آقازاده، استاندار استان مرکزی؛ مهدی زندیه وکیلی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛ زهرا آخانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری؛ مهدی ثامنی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی؛ نظام الدین جهان میرزایی، فرماندار آشتیان؛ علی چنگی، خیر کتابخانه ساز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

سید علی آقازاده گفت: از ظرفیت خیران برای توسعه کتابخوانی می توان استفاده کرد و به هر میزان نیکوکاران کمک کنند، استانداری نیز به همان میزان مشارکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: خیرین در طول سالیان متمادی با ورود خود به بسیاری از عرصه‌ها به ویژه مدرسه‌سازی و بهداشت و درمان، تحولات عظیمی را در مناطق مختلف ایجاده کرده اند؛ با ورود خیرین به حوزه کتابخانه‌سازی، کاستی‌های موجود در این عرصه نیز کاهش می‌یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز گفت: طرح توسعه کتابخانه و کتابخانه کودک شهر آشتیان با سرعت حداکثری در حال انجام است و از معدود پروژه هایی است که پیش از کلنگ زنی، عملیات اجرایی آن با همت مهندس چنگی، خیر نیک اندیش آشتیانی در حال انجام است.

ثامنی به هزینه پروژه اشاره و عنوان کرد: پروژه افزایش بنای کتابخانه عباس اقبال آشتیانی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است که بخش عمده آن از طریق مدیرعامل شرکت مدرن و بخشی از طریق اعتبارات دولتی تأمین می‌شود.  

وی ضمن قدردانی از همت مسئولان و شهروندان گفت: آشتیان از دیرباز مهد فرهنگ و تمدن بوده و امیدواریم با افتتاح طرح توسعه کتابخانه و کتابخانه تخصصی کودک، شاهد ترویج کتابخوانی در بین عموم مردم به ویژه قشر کودک و نوجوان باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی ضمن تشکر از علی چنگی، مدیرعامل شرکت مدرن و خیر پروژه، گفت: یکی از حوزه‌هایی که چند سالی است خیرین به آن ورود پیدا کرده اند، کتابخانه سازی است و با توجه به پیشرفت دانش‌ بشری و نیاز نسل جوان به تحقیقات و پژوهش‌های علمی، توسعه فضاهای کتابخانه ای بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ