فهرست

با كتابداران

کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست

کرونا نتوانست سدی مقابل ترویج کتاب و کتابخوانی باشد

رضا مهری با اشاره به روشن ماندن چراغ راه کتابخوانی علی‌رغم تعطیلی کتابخانه‌ها، بحران کرونا را در مقابل ترویج کتاب و کتابخوانی ناکام توصیف کرد.

رضا مهری کتابدار کتابخانه عمومی شهدای بازنه شهر شهباز در شهرستان شازند (استان مرکزی) در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به تجربه فعالیت کتابداران در فضای مجازی عنوان کرد: بحران کرونا شاید به صورت موقت باعث تعطیلی کتابخانه‌های عمومی شد اما هرگز نتوانست سدی مقابل ترویج کتاب و کتابخوانی و انگیزه‌های کتابداران باشد.

وی در ادامه افزود: در روزهای تعطیلی کتابخانه، پویش نقاشی با موضوعات «در خانه بمانیم» و «کرونا را شکست می‌دهیم» را ویژه کودکان برگزار کردیم. منابع دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را نیز برای اعضاء به صورت کامل معرفی و فایل‌های ویدئویی، صوتی و متنیِ کتاب‌های متنوعی را نیز  از طریق پیام‌رسان «بله» در گروه کتابخانه برای علاقه‌مندان منتشر کردیم.

مهری در پایان خاطرنشان کرد: انجام فعالیت فرهنگی در فضای مجازی و آشنا شدن با ظرفیت‌های آن تجربه ارزشمندی بود که کتابداران در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها به دست آوردند. این اتفاق به ما نشان داد که در صورت فقدان و عدم درسترسی به فضای فیزیکی کتابخانه نیز می‌توان با تکیه بر مزایا و امکانات فضای مجازی، چراغ کتاب و کتابخوانی را روشن نگه داشت.