اخبار شهرستان‌ها
1400/12/16 دوشنبه
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شازند برگزار شد
پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شازند در سالن جلسات فرمانداری شازند برگزار شد.
پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شازند به ریاست عظیمی زاده، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار و همزمان با کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری شازند برگزار شد.

معاون فرماندار شازند در این جلسه گفت: سعادت و فرزانگی یک جامعه با میزان مطالعه و انس با کتاب و فرهنگ کتابخوانی افراد آن جامعه رابطه تنگانگی دارد که در این زمینه خیرین و صنایع و دستگاههای اجرایی شهرستان و آموزش و پرورش می تواند نقش موثری را ایفا نماید. 
وی گفت: تقویت بخش کمک درسی کتابخانه‌ها، افزایش منابع موردنیاز دانش‌آموزان از محل اعتبار نیم درصد و ارائه آن به مخاطبان بسیار حائز اهمیت است. 
عظیمی زاده تأکید کرد: فرمانداری شهرستان شازند همه ظرفیت‌های موجود را به کار خواهد بست تا کتابخانه‌ها در ارائه خدمات مطلوب به عموم جامعه با کیفیت بهتری عمل کنند.
وی موضوع کتاب و کتابخوانی را از زمینه های اصلی در رشد و تعالی جامعه عنوان کرد و اقدامات انجام شده در کتابخانه های شهرستان را ارزشمند خواند
معاون فرماندار شازند افزود: کتاب و کتابخوانی از زمینه های اصلی در رشد و تعالی جامعه است، کار در حوزه کتاب تاثیری ماندگار در جنبه های مختلف زندگی دارد و امیدوارم با تلاش تمامی دست اندرکاران و مسئولان این حوزه سطح مطالعه و کتابخوانی افزایش یابد. بنابراین اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد و آنها از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کنند راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تأثیر داستان ها و کتاب‌های آموزنده به رشد و تعالی خواهند رسید و در آینده برای حل مشکلات خود از کتاب کمک خواهند گرفت. 


رونمایی از کتاب «راهکارها و ترفندهایی برای کامپیوتر و گوشی های هوشمند»، پیگیری تکمیل کتابخانه شماره 3 شازند توسط شهرداری، ارایه برنامه های 17 اسفند، سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، لزوم مشارکت دستگاههای اجرایی در مسابقه کتابخوانی نگین آفرینش از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.