امیرسرتیپ‌دوم شاهین تقی‌خانی مطرح کرد؛ بهره‌مندی از ظرفیت‌ نهاد برای رشد فرهنگ کتابخوانی در خانواده ارتش معاون فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری میان ارتش و نهاد، عنوان کرد: ارتش با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج معارف رضوی، مشارکت گسترده‌ای در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به دنبال مشارکت گسترده عمومی و همچنین مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در برگزاری موفق دوره‌های پیشین جشنواره کتابخوانی رضوی، ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی از طریق ترویج سیره رضوی در خانواده ارتش، خواستار مشارکت در برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی شد.

امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) فرمودند «من هر زمانی که به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه ی خودمان می‌افتم، قلباً غمگین و متاسف می‌شوم... باید کتاب اقلاً ده برابر این میزان، رواج و توسعه و حضور داشته باشد.» بر این اساس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق منویات ایشان در خصوص اهمیت کتابخوانی و ایجاد بسترهای لازم برای مطالعه بیشتر کارکنان (پایور و وظیفه) و خانواده‌های آنان طرح «مصباح» را با عنوان «طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در ارتش» را تهیه و تنظیم کرده است.

وی با تقدیر از مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، افزود: یکی از بندهای این طرح فرهنگی عقد تفاهمنامه با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور استفاده از ظرفیت‌های این نهاد برای رشد فرهنگ کتابخوانی در خانواده ارتش است؛ خوشبختانه با اهتمام مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ترویج این امر مقدس، تفاهمنامه مورد نظر منعقد شد تا از این پس کتابخانه‌های ارتش نیز از ظرفیت‌های توسعه و ترویج کتابخوانی این نهاد بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در ادامه از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان جشنواره‌ای با برکت یاد کرد و گفت: این جشنواره با ارائه آثار مکتوب با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) از یک سو به توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه و از سوی دیگر به ترویج معارف رضوی منجر می‌شود که تجربیات و دستاوردهای خوبی در دوره‌های پیشین برگزاری به دست آورده است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشارکت گسترده ارتش در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: مجموعه ارتش با تبلیغات مناسب از طریق فضای مجازی، تبلیغات میدانی و با داشتن ۳۵۰ کتابخانه مستقر در مراکز اداری، آموزشی، مسکونی، با شرکت حداکثری کارکنان خود اعم از پایور و وظیفه و خانواده‌های محترم کارکنان، حضور پر رنگی در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد داشت.

لازم به ذکر است نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ۲۴۵۰ جلد کتاب از منابع این جشنواره (شامل ۳۵۰ سری از منابع)، ۱۰ هزار و پانصد برگه نقاشی، ۱۴ هزار برگ پاسخ‌نامه و قریب به ۳۵۰۰ فرم مشارکت به‌صورت خانوادگی در اختیار ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار داد. همچنین مجموعه اقلام فرهنگی شامل پوستر، بنر و تیزر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به‌منظور اطلاع‌رسانی در اختیار ارتش قرار گرفته است.

 [PageVisit]