راضیه تجار با اشاره به هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی: مرواریدهایی که در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صید شد راضیه تجار با تأکید بر استفاده از شیوه‌های مختلف ترویج کتابخوانی گفت: وقتی نگاه ما به مخاطب کودک و نوجوان است، باید بذری را بکاریم که نتیجه آن را سال‌های آینده برداشت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از مهر، راضیه تجار نویسنده حوزه انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج کتابخوانی با اتکا به چنین راهکارهایی گفت: چنین جشنواره‌هایی در حوزه فعالیت های ترویجی قرار می‌گیرند و جشنواره رضوی هم که امسال هفتمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد، روندی رو به رشد داشته است.

وی افزود: سال گذشته، اولین دوره‌ای بود که برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور واگذار شد و زمانی که کار به دست کاردان افتاد شاهد بودیم که متخصصان حوزه کتاب و کتابخوانی تور خود را در جایی انداختند که توانستند مرواریدهای دُرشتی صید کنند. به نظرم، امسال هم بیش از ۳ هزار کتابخانه‌ عمومی در سراسر کشور، حضور گسترده مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی را تضمین می‌کنند. چراکه کتابخانه‌های عمومی نقطه اتصال مناسبی میان مردم و جشنواره کتابخوانی رضوی هستند.

نویسنده رمان «کوچه اقاقیا» در ادامه درباره به کارگیری شیوه‌های مختلف برای مشارکت کودکان و نوجوانان در این جشنواره گفت: وقتی نگاه ما به مخاطب کودک و نوجوان است، یعنی باید بذری را بکاریم که نتیجه آن را طی سال‌های آینده برداشت کنیم. بر این اساس ارائه کتاب‌های این جشنواره به صورت الکترونیکی و ایجاد بخش‌های متنوع برای مشارکت این رده سنی مانند خلاصه نویسی کتاب، معرفی کتاب و ارسال فایل تصویری و حتی نقاشی کودکان با موضوع کتاب‌های معرفی شده، اقدامی آینده‌نگرانه به مقوله کتابخوانی کودکان است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 476