دیدار سرپرست اداره کل با مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی در دیدار سرپرست اداره کل با مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی و امام جمعه موقت شهر اراک پیرامون جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در دیدار علی اکبر احمدی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حجت الاسلام حسینی پور مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی، پیرامون ابعاد مختلف هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دیدار گفت: هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است که توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) به مناسبت ایام بابرکت دهه کرامت برگزار می‌شود.
علی اکبر احمدی افزود: هدف اصلی از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آشنا کردن عموم جامعه با سیر نورانی زندگی امام رضا(ع) است و امیدواریم شرکت‌کنندگان با مطالعه کتاب‌های جشنواره بیش از پیش با زندگی حضرت ثامن الائمه آشنا شوند.
وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که هر فردی این کتاب‌ها را مطالعه کند در آینده و سرنوشتش اثرگذار خواهد بود زیرا مرتبط با سیره نورانی ائمه معصومین(ع) می‌باشد.
سرپرست اداره کل گفت: برای برگزاری هفتمین جشنواره رضوی شش عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد ابن موسی(ع) برای گروه‌های سنی مختلف انتخاب و معرفی شده تا افراد بتوانند با توجه به سن و توانمندی‌های خود در مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی شرکت کنند.
دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در این استان است تا با استفاده از این ظرفیت دوستی مردم به‌ویژه کودک و نوجوان با کتاب افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: بحمدالله اقدامات خوبی در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی در معابر شهری و رسانه‌های عمومی صورت گرفته است و پیش بینی ما این است که مشارکت شهروندان در جشنواره امسال بیش از دوره گذشته باشد.
سرپرست اداره کل در پایان گفت: بر اساس اعلام دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مهلت شرکت در این جشنواره تمدید شد و دهم تیرماه، آخرین مهلت ارسال آثار در بخش مکتوب و بیستم تیرماه آخرین مهلت شرکت در بخش الکترونیک اعلام شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی حسینی پور، مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: مردم ما نسبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت به‌ویژه امام رضا (ع) ایمان و اعتقاد راسخی دارند؛ اما اطلاع و شناخت کاملی ندارند و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند بر شناخت و آگاهی شهروندان بیفزاید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی حسینی پور گفت: از وظایف اصلی هر انسانی علم‌آموزی است؛ فلسفه و هدف اصلی خلقت «علم و عمل» است. پیامبر گرامی اسلام (ص) در حدیثی می‌فرمایند که همه تقوا در این است که آنچه نمی‌دانی را یاد بگیری و به آنچه می‌دانی عمل کنی. محبین اهل‌بیت (ع) در این آب‌وخاک باید قدردان نعمت امام رضا (ع) باشند و هرچه در راه شناخت ائمه معصومین (ع) کار علمی بیشتری صورت پذیرد و انسان‌ها آگاهانه در این مسیر گام بردارند، ارزشمندتر است.

وی ادامه داد: همه‌ساله باید بر تعداد شرکت‌کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی افزوده شود و پس از پایان مسابقه نیز می‌توان با استمرار ارتباط با افراد شرکت‌کننده، شبکه‌ای از افراد کتابخوان ایجاد نمود. تهیه و تدوین سیرهای مطالعاتی برای تمامی اقشار و همه گروه‌های سنی از اقدامات مهمی است که نیاز است در کتابخانه‌های عمومی انجام پذیرد؛ نتیجه این اقدام تربیت افرادی کتابخوان برای عالم شدن و عامل شدن است؛ این امور منتج به ساختن جامعه‌ای مطلوب برای رسیدن به کمال انسانی خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی تأکید کرد: دشمنان اسلام و انقلاب همواره در فکر صید نیروهای ما بوده‌اند که در ابتدا با صید علما و نخبگان و امروزه با ترور دانشمندان هسته‌ای به این امر مشغول‌اند و با اجرای امثال سند ۲۰۳۰ به دنبال صید کودکان و نسل‌های آینده هستند.

وی خاطرنشان کرد: هدف و وظیفه اصلی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تنها اضافه کردن قفسه و کتاب در کتابخانه‌ها نیست؛ بلکه می‌بایست با برنامه‌ریزی مدون، صدها هزار دانشمند و افراد کتابخوان تربیت کند که بسترسازی این کار بر عهده کارشناسان و کتابداران استمنبع: روابط عمومی
 [PageVisit]