نخستین جلسه برنامه‌ریزی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی با حضور سرپرست اداره کل و کارشناسان ستادی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
علی اکبر احمدی سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی : در سال 95 بیش از 3 هزار نفر از مردم کتاب‌خوان و فرهنگ دوست استان، در قالب سه بخش مسابقه کتابخوانی ویژه کودکان، بزرگسالان و خانواده‌ها در این جشنواره شرکت کردند که نفرات برگزیده استانی این جشنواره نیز در ایام دهه کرامت در ویژه برنامه‌ای استانی مورد تقدیر قرار گرفتند.
احمدی بر اجرای باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی و ترغیب مردم برای شرکت در هفتمین دوره آن تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد شاهد برگزار جشنواره‌ای پر رونق‌تر از دوره قبل باشیم.
در ادامه این جلسه روح الله پورمسیبی کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به تشریح بخشنامه برگزاری هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پرداخت.
به گفته وی، تشکیل ستاد جشنواره با حضور اعضای مرتبط در استان، برگزاری جلسات مشترک با نهادها و دستگاه‌ها، بانک‌ها و سایر حوزه‌ها در سطح مدیران ارشد برای به جلب نظر، همکاری و مشارکت مادی آنها، طرح موضوع برگزاری هفتمین دوره جشنواره در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان و توجه ویژه به ظرفیت عظیم مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برای برگزاری موفق و پرشور جشنواره، از مهم‌ترین محورهای این بخشنامه است.
در بخشنامه برگزاری هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی که به امضای علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور رسیده است، همچنین بر استفاده از فرصت خلاقیت همکاران عزیز کتابدار یا اعضای محترم کتابخانه‌ها در شیوه‌های اطلاع رسانی و جلب مشارکت در جشنواره، استفاده از ظرفیت گروه‌های فعال و تشکل‌های مردم نهاد مروّج کتابخوانی در سراسر استان و استفاده از فرصت رسانه‌های جمعی نظیر صدا و سیما، روزنامه‌ها و سایت‌های استانی برای اطلاع‌رسانی جشنواره، تأکید شده است.
 این جلسه با حضور سعید صحتی کارشناس امور کتابخانه‌ها، محمود عزیزآبادی کارشناس مشارکت‌ها، روح الله پورمسیبی کارشناس فرهنگی، اعظم نوری کارشناس انجمن‌ها، محمدحسن بیات کارشناس منابع و سعید براتی مسئول روابط عمومی اداره کل برگزار شد و ضمن بررسی و آسیب شناسی دوره قبلی جشنواره، پیرامون نحوه اجراء و چگونگی هرچه باشکوهتر برگزار کردن هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.منبع: روابط عمومی
 [PageVisit]