فعالیت‌های بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی محلات کتابدار بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی محلات از اجرای برنامه های فرهنگی اوقات فراغت کودکان در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، فاطمه خسروی گفت: به منظور آشنایی کودکان با محیط کتابخانه، ایجاد فضای شاد در کتابخانه جهت جذب کودکان، ترغیب به کتابخوانی و ایجادعادت به مطالعه در کودکان برنامه های فرهنگی متنوعی در بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی محلات اجرا می‌شود.
خسروی افزود: به مناسبت هفته عفاف و حجاب مسابقه نقاشی ویژه کودکان برگزار گردید و از اعضای فعال بخش کودک جهت شرکت در مسابقه دعوت به عمل آمد.
وی ادامه داد: پس از حضور کودکان در کتابخانه، مفهوم حجاب برای آنها تعریف گردید و کودکان تعریفی که از حجاب داشتند را برای یگدیگر بیان کردند.
خسروی گفت: در ادامه نیز یکی از افراد شرکت‌کننده داستان کوتاه «خانم گلی» با موضوع حجاب برای دوستان خود خواند و سپس کودکان تصویرهای انتخاب شده که بیانگر چگونگی پوشش و حجاب بود، را رنگ آمیزی کردند.
کتابدار بخش کودک کتابخانه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت 18 تیر روز ادبیات کودکان و نوجوانان، نمایشگاه کتاب کودک در کتابخانه دایر شده بود.
وی افزود: ۱۸ تیرماه روز درگذشت مهدی آذریزدی ( پدر ادبیات کودک  و نوجوان ایران) به عنوان روز ادبیات کودکان و نوجوانان نامگذاری شده است.
خسروی گفت: «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه کتاب های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، جهت آشنایی مخاطب کودک با این کتاب‌ها و داستان های شیرین این مجموعه،  به نمایش گذاشته شد و کتاب «ازاین باغ شرقی» و «شعر کودک از آغاز تا به امروز» جهت معرفی و آشنایی والدین با ادبیات کودکان و نوجوانان در ایران در معرض نمایش قرار گرفت.
این کتابدار محلاتی گفت: به مناسبت برگزاری جشنواره  کتابخوانی رضوی نیز مسابقه نقاشی کتاب« دوست مهربان کبوتر ها» در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار گردید.
فاطمه خسروی افزود: به منظور آشنایی کودکان با زندگی حضرت امام رضا(ع) داستان‌هایی از زندگی این امام عزیز، جمع‌خوانی و قصه‌گویی خلاق گردید و پس از معرفی این کتاب، کودکان نقاشی های زیبا و تصویرهای ذهنی خود را از داستان‌های بیان شده ترسیم کردند.


 
تعداد بازديد اين صفحه: 1174