به همت کتابخانه شهید بهشتی نشست کتابخوان با عطر رضوی در شهر خمین برگزار شد همزمان با ماه مبارک رمضان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمین با محوریت کتب جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور اعضای نوجوان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمین با محوریت کتب جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

کتاب اعترافات غلامان /   نوشته حمیدرضا شاه آبادی /  ارائه توسط فاطمه نوری
داستان این کتاب، دربارۀ ماجرای ولایتعهدی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) در خراسان است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آن را چاپ کرده است.
در خلاصه این کتاب از زبان روایت گران آمده است: می خواهیم دریابیم دستمان به خون پسر رسول خدا آلوده است یا خیر و دریابیم شقی هستیم یا آمرزیده. هر کدام از ما آن چه را دیده به دیگران باز می گوید. شما هم بشنوید و بر ما قضاوت کنید.
این کتاب برنده جایزه  کتاب سال شهید غنی پورشد.

کتاب سبزتر از بهار  /   نوشته شکوه قاسم نیا /  ارائه توسط فهیمه شمسی
صبح بود ، یا غروب کدام یک از روزهای هفته و یا کدام یک از ماه های سال 148 هجری قمری یا 153 درشهر مدینه حضرت(ع) به دنیا آمدند نام مادرش تکتم بود یا نجمه.... ایرانی بود یا عرب مهم نبود اما دلش ، دلی دریای بود و آغوشش جایگاهی امن و مناسب برای چنان فرزندی . تنها یک بود که بیدار بود؛ پدر بود که می آمد با قدم هایی محکم و پر طنین .پدر لبخند بر لب داشت و خوب می دانست که در خانه اش کسی متولد شده است که پای جای پا او خواهد گذاشت.
نامش را علی گذاشتند و رضا صدایش می کردند قامتش متوسط بود صورتی همچون پدر ، گندمگونه داشت. چشمانش سیاهی شب را می‌شکافت و دلش دنیای مهر و محبت و بخشش بود. 
سبزتر از بهارمجموعه که همراه با تخیل و توصیف های دلکش نویسنده پرداخته شده یا پرده ای از تاریخ را مقابل نگاهمان بیاویزد که تمام مظلومیت و معصومیت را مقابل تمام ظلم نشان بدهدآنگونه که تماشاگر تاریخ خود گواهی بدهد بر حقیقت تاریخ و حضور همواره امام در دلها.

کتاب دوست مهربان کبوترها  /  نوشته مجید ملا محمدی /   ارائه توسط حدیث گل محمدی
کتاب دوست مهربان کبوترها، داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) را برای گروه سنی «ج» و «د» نقل می‌کند که از داستان‌های این کتاب ارزشمند می‌توان به هوا بوی شکوفه می‌داد، راه درست، پیراهنی با عطر گل‌های بهشت، آن ماجرا، آن خواب، نماز روز عید،امام به شیرها چه گفت؟ و سیزده عنوان دیگر اشاره کرد.

کتاب ماه خدا  /  نوشته امیر محمد اسماعیل شهرستانی /  ارائه توسط زهرا رهاجدار
بیان معارف دین مبین اسلام، در زمینه های «اعتقادات»، «احکام» و «اخلاق»، آن هم با تکیه بر آیات قرآن و احادیث اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، امری مهم و ضروری برای برآوردنِ نیاز تشنگان و علاقه مندان به این معارف است.
در کتاب حاضر، سعی بر آن است که با استعانت از درگاه احدیّت، و کمک گرفتن از انوار پاک چهارده معصوم(علیهم السلام)، ارشادات و راهنمایی‌هایی را که انسان برای رسیدن به سعادت اخروی به آن نیازمند است، برای خوانندگان گرامی مطرح گردد. مخصوصاً بیانِ آداب و فضایل ماه مبارک رمضان، که ماه خدا، ماه رحمت و مغفرت، ماه نزول قرآن، ماه دعا و استغفار، ماه کسب تقوا و فضایل انسانی، ماه آشنایی با کتاب آسمانی، و اینکه ماه توبه و اِنابه است.

کتاب ماه در چاه /  نوشته شهرام شفیعی /  ارائه توسط زهرا هاشمی زاده
کتاب ماه در چاه مشتمل بر چند داستان مذهبی است که منظور آشنایی نوجوانان با شخصیت والای حضرت علی (ع)،نمونه هایی از شجاعت و ایثار و بخشش ایشان را ذکر کرده است.علاوه بر آن در کتاب شان نزول سوره انسان و ترجمه ی منظوم آن فراهم آمده و اشعاری در مورد ولایت جواد الائمه علیه السلام و امام علی علیه السلام به انضمام هشت سخن گهربار از حضرت رضا علیه السلام و ترجمه منظوم جملات قصاری از نهج البلاغه تدوین یافته است.

منبع: خمین
 [PageVisit]