اعلام فراخوان ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از فراخوان شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی که همزمان با دهه کرامت در این استان برگزار می‌شود، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، امین کمالوندی با اعلام فراخوان ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی گفت: هدف این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با حضرت ثامن الحجج(ع)، شناخت هر چه بیشتر ایشان از طریق آثار و کتب منتشر شده، ترویج سیره و فرهنگ رضوی و آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها با شیوه زندگی امام رضا(ع) است.
وی اظهار کرد: در این جشنواره سه عنوان کتاب برای گروه‌های سنی مختلف انتخاب شده تا تمامی افراد بتوانند با توجه به سن و توانمندی خود در مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی شرکت کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی عناوین این کتاب‌ها را«دوست مهربان کبوترها، نوشته مجید محمدی از انتشارات بوستان کتاب» ویژه کودکان ۱۱ سال، «اعترافات غلامان نوشته حمیدرضا شاه‌‌آبادی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» ویژه نوجوانان تا ۱۷ سال و «امام علی بن موسی‌ الرضا(ع) نوشته بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی از انتشارات آستان قدس رضوی» ویژه جوانان و بزرگسالان اعلام کرد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های این جشنواره، امکان شرکت به صورت خانوادگی است که علاقه‌مندان ضمن اینکه می‌توانند بر اساس شرایط سنی به صورت انفرادی در مسابقه شرکت کنند، این امکان را خواهند داشت که در قالب اعضای یک خانواده نیز بسته‌ای که شامل این سه عنوان کتاب است را تهیه و با تکمیل پاسخنامه‌های خانوادگی و ارسال آن به دبیرخانه در این جشنواره حضور داشته باشند.
کمالوندی تاکید کرد: جایزه ویژه بخش خانوادگی این جشنواره به تعداد هشت خانواده و در چهار گروه تعلق خواهد گرفت، کتب و سوالات این مسابقه طی روزهای آینده از طریق کتابخانه‌های عمومی سراسر استان با تخفیف ۶۵ درصدی در دسترس قرار می‌گیرد و همچنین فایل PDF این کتاب‌ها از طریق پرتال اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به آدرس www.markazipl.ir در دسترس است و علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند تا ۳۰ تیرماه ۱۳۹۵ پاسخنامه‌های خود را به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود تحویل  یا به نشانی الکترونیکی razavi@iranpl.ir ارسال کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با بیان اینکه داوری آثار رسیده به این جشنواره نیز در مردادماه انجام خواهد شد، گفت: برگزیدگان همزمان با هفته کرامت به صورت سراسری و با حضور مقامات کشوری مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
یادآور می‌شود: ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود و به برگزیدگان علاوه بر لوح‌ سپاس و تندیس جشنواره، هدایای ارزشمندی اهدا خواهد شد.


فايلها
razavi.pdf 193.322 KB
 [PageVisit]