در مراسم پایانی جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مشهد انجام شد؛ تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان دستگاه مشارکت کننده برتر مراسم پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) عصر روز گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی، سفرای کشورهای اسلامی و بسیاری از مسئولان دستگاه های اجرایی کشور در مشهد برگزار شد و طی آن از نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان دستگاه مشارکت کننده برتر تقدیر به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مراسم پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) عصر روز گذشته  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی، سفرای کشورهای اسلامی و بسیاری از مسئولان دستگاه های اجرایی کشور در مشهد برگزار و در پایان از خادمان فرهنگ رضوی که در ایران و کشورهای دیگر فعالیت داشتند و دستگاه های مشارکت کننده تجلیل شد.

بر این اساس در این مراسم از «علی کریمی قدوسی» قائم مقام سابق تولیت آستان قدس رضوی، «علی محمد برادران رفیعی» از خادمان فرهنگ رضوی، «شیخ ابراهیم عیسی بنسی» از نخستین گروندگان به تشیع در غنا، «سید جعفر ماه رخسار» از مداحان حرم حضرت امام رضا (ع) و «فائزه عظیم زاده اردبیلی» دانشیار گروه فقه و مبانی حقوق و «داریوش اجمند» بازیگر فیلم های دینی تجلیل شد.

همچنین از نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز به عنوان دستگاه مشارکت کننده برتر که بیشترین روند رشد در جلب مشارکت های مردمی را داشته است تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است بعد از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی زیر نظر بنیاد فرهنگی امام رضا(ع) و با همکاری دستگاه‌های مختلف در سطح کشور در سال های گذشته، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سه دوره اخیر خود (دوره ششم، هفتم و هشتم) متولی برگزاری این جشنواره بوده است. بر این اساس در دوره ششم بیش از ۲۳۸ هزار نفر، در دوره هفتم ۶۴۸ هزار و ۲۲۸ نفر و در هشتمین دوره که سال گذشته برگزار شد با رشدی ۳۲ درصدی، ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشتند.

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام، حضرت معصومه سلام‌ الله علیها و حضرت احمدبن موسی علیه‌ السلام با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌ السلام (که طبق روال هر دوره با هدف افزوده شدن منابع مرتبط با سیره یکی از معصومین(ع) به جشنواره نهم اضافه شده است) برگزار و  پس از یک دوره تمدید در ۱۵ تیرماه به کار خود پایان داد.

 [PageVisit]