دیدار سرپرست اداره کل با مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مرکزی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با زهرا کسایی پور، مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دیدار گفت:  قانون گذار ۴ مجرای درآمدی کمک‌های دولتی، نیم درصد درآمد شهرداری‌ها، حق عضویت و کمک‌های خیرین را برای کتابخانه‌های عمومی تعریف کرده است و با توجه به شرایط موجود، نیازمند حمایت ویژه استانداری از کتابخانه‌های عمومی هستیم.
رستگاری گوهر افزود: اگر سهم نیم درصد درآمد شهرداری‌های استان به موقع به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی واریز شود، تمامی این درآمد در کتابخانه‌های عمومی استان هزینه خواهد شد در غیر این صورت این پول به صورت متمرکز توسط خزانه کشور از حساب شهرداری‌ها برداشت می شود.
وی همچنین به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن آشنا کردن مردم با سیره و زندگانی امام رضا(ع)، در بالا بردن سطح مطالعه مردم نیز بسیار تأثیرگذار است.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سه دوره اخیر متولی برگزاری این جشنواره بوده است و در هشتمین دوره که سال گذشته برگزار شد، با رشدی ۳۲ درصدی، ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشتند.
 وی افزود: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ۴ موضوع امام رضا(ع)، امام جواد(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) با ۱۲ کتاب در رده‌های سنی کودک، نوجوان  و جوان و بزرگسال از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۸ خرداد ۹۸ برگزار می‌شود.
رستگاری گوهر خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند جهت دریافت نسخه الکترونیکی کتاب‌ها به سایت جشنواره با آدرس razavi.iranpl.ir و یا جهت دریافت امانی کتاب‌های مسابقه به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مرکزی مراجعه کنند.
وی با اشاره به دیدار صورت گرفته با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در این دیدار مقرر شد به منظور جلب مشارکت حداکثری سازمان‌ها، پس از پایان جشنواره و ارسال گزارشات میزان مشارکت دستگاههای اجرایی، از ۵ دستگاه برتر در جلسه شورای اداری استان تقدیر به عمل آید.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی  خواستار همکاری استانداری در جهت تامین بخشی از هدایای جشنواره شد و گفت: برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از آنها تجلیل خواهد شد.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مرکزی نیز در این دیدار گفت: بهترین مونس انسان کتاب است و شخصا به حوزه کتاب و کتابخوانی علاقه‌ای فراوان دارم.
زهرا کسایی پور افزود: وضعیت فعلی سرانه مطالعه کتاب مطلوب نیست و می‌توان با تدوین برنامه‌های جذاب در حوزه کتابخوانی، در بین آحاد جامعه به ویژه کارکنان دولت تحرک و انگیزه ایجاد کرد.
وی ادامه داد: لازم است به هر طریقی به ترویج کتابخوانی کمک کنیم و جلب مشارکت‌های دستگاه‌های اجرایی استان علی‌الخصوص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها و مساجد در این زمینه تاثیرگذار است.
مدیرکل امور اداری و مالی استانداری مرکزی گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باعث پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد و هرگونه سرمایه گذاری در این بخش، ارزشمند است.
وی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با اطلاع رسانی‌های دقیق و ایجاد مشوق‌های لازم، شاهد مشارکت حداکثری کارکنان دولت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 151