در راستای گسترش برنامه‌های فرهنگی انجام شد؛ دیدار سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در راستای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی، مجید رستگاری گوهر، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که با حضور علی اکبر احمدی و روح اله پورمسیبی معاونین اداره کل و پریسا سیاهتیری، رئیس اداره امور همکاری‌ها برگزار شد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: کتابخانه‌های عمومی به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی استان از لحاظ گستره فعالیت‌ها و تنوع خدمات، مجموعه تاثیرگذاری در فرهنگ استان مرکزی هستند.
حجت الاسلام دانشی ضمن تبریک انتصاب رستگاری گوهر به عنوان سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اهداف و نقش مشترکی در توسعه و گسترش حوزه فرهنگ استان‌ها و کشور دارند.
وی ادامه داد: همکاری‌های مشترک این دو مجموعه باید افزایش یابد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
مجید رستگاری گوهر، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: مسائل و مشکلات در تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌ها وجود دارد ولی آنچه که مهم است این است که به صورت مسالمت‌آمیز و با بهره گیری از مکتب پرمحتوای اسلام، وظیفه خود را به شکل صحیح انجام دهیم.
رستگاری گوهر افزود: استان مرکزی استانی فرهیخته پرور است و بزرگان و مشاهیر بسیاری در این خطه پرورش یافته اند.
وی ضمن اشاره به اتمام دوره چهارساله اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی خاطرنشان کرد: می‌بایست در دوره جدید انجمن استان، افرادی فرهیخته و توانمند را که دغدغه مند و کاری باشند شناسایی کرد تا بتوانیم مشکلات کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی را بیش از پیش برطرف نماییم.
بررسی وضعیت فرهنگی استان مرکزی، بررسی تعیین اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، بررسی راهکاری تحقق سهم نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و اعلام آمادگی جهت همکاری گسترده و ایجاد ارتباط و تعامل بین دو مجموعه، از جمله مباحث مطرح‌شده در این دیدار بود.
بحث و تبادل‌نظر در خصوص اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و همکاری در خصوص برگزاری باشکوه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و جلب مشارکت دستگاه‌های مختلف در این زمینه بخش دیگری از این نشست بود.

همچنین پس از این دیدار مجید رستگاری گوهر، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی آیت الله اراکی فرهنگسرای آیینه شهر اراک بازدید کرد.
سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی ضمن گفتگو با کتابداران این کتابخانه، در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه بحث و تبادل نظر کرد و با بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه، در جریان فعالیت‌های فرهنگی و اقدامات کتابخانه عمومی آیت الله اراکی قرار گرفت.

 [PageVisit]