مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود حجت الاسلام عباس دانشی با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی گفت: کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی آمادگی برگزاری این جشنواره را در استان دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی از یک سو در پی انتشار معارف رضوی است و از سویی گامی بلند در ترویج کتاب و کتابخوانی به شمار می آید.
وی با بیان اینکه در هشتمین دوره جشنواره رضوی بیش از 14 هزار نفر از استان مرکزی در این جشنواره شرکت کردند، گفت: در دوره گذشته در مجموع ۱۰ هزار نفر در بخش مکتوب و ۴ هزار نفر در بخش الکترونیک مسابقه شرکت داشتند و از این تعداد ۲۴ نفر به عنوان شایسته تقدیر و 15 نفر به عنوان منتخب معرفی شدند.
دانشی افزود: منابع منتخب مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) به‌ویژه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمدبن موسی (ع) با بخش ویژه سیره امام جواد(ع) معرفی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده که بر این اساس در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال) کتاب‌های «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی برای متولدین ۱۳۸۶تا ۱۳۸۹، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده برای متولدین ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴، «فاطمه و فاطمه: شباهت‌های حضرت معصومه(س) با حضرت زهرا(س)» نوشته محمد مهاجرانی برای متولدین ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ و همچنین در بخش ویژه این رده سنی، کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی برای متولدین ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹ معرفی شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی ادامه داد: کودکان برای شرکت در بخش «کودک»، می‌توانند به یکی از دو شیوه «ترسیم نقاشی» و «ارسال فیلم موبایلی» اقدام کنند و با کشیدن نقاشی از جذاب‌ترین بخش مورد علاقه کتاب در برگه‌های مسابقه که توسط کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع و پس از تکمیل، تحویل گرفته می‌شود و یا ارسال یک فیلم موبایلی، شامل معرفی کتاب و یا خواندن بخش‌های جذابی از کتاب، در این جشنواره شرکت کنند.
دانشی گفت: در رده سنی «نوجوان» (۱۳ تا ۱۷ سال) نیز آثاری چون «راز آن بوی شگفت؛ داستانی بر اساس زندگی امام رضا(ع)» نوشته فریبا کلهر، «با کبوترهای گنبد؛ سروده‌هایی درباره امام رضا(ع) برای نوجوانان» نوشته احمد میرزاده  و همچنین در بخش ویژه این رده سنی کتاب «درختی که بال در آورد؛ داستان‌هایی از زندگی امام جواد(ع)» نوشته مجید ملامحمدی به عنوان منابع جشنواره معرفی شده است.
وی افزود: در رده سنی «جوان و بزرگسال» (۱۸ سال به بالا) نیز پنج کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا، «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، «درّ عصمت؛ مروری بر زندگانی حضرت معصومه(س)» نوشته علی اشرف عبدی، «زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع) شاه‌چراغ» نوشته محمدرضا سنگری و در بخش ویژه این رده سنی نیز کتاب «سیره تقوی؛ ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد(ع)» نوشته جواد محدثی معرفی شده است.
حجت الاسلام دانشی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش فردی و خانوادگی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.
وی با بیان اینکه منابع جشنواره در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان موجود است، خاطرنشان کرد: نسخه الکترونیک آثار در سایت 
www.razavi.iranpl.ir  وجود دارد. آخرین مهلت شرکت در جشنواره ۲۸ خردادماه است و آیین اختتامیه ملی این جشنواره همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1340